We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Turizm Röportajları İngiliz pazarı ile Kasım’a kadar turizm mümkün

İngiliz pazarı ile Kasım’a kadar turizm mümkün

FETOB Başkanı Bülent Uysal

FETOB ( Fethiye Otelciler Birliği) BAŞKANI Bülent Uysal, Fethiye otelcilerinin 2021 yılında kötünün iyisi bir sezon geçirdiğini , tüm bölge esnafının ve turizmcilerin İngiliz pazarının açılmasına ihtiyacı olduğunu dile getirerek, Sezonu Kasım’a kadar uzatmanın tek yolunun İngiliz pazarının açılmasını olduğunu vurguladı.

Geçtiğimiz 2020 sezondan sonra bu yıl  haziran ayında sezona başladık. Haziran Ayı biraz yavaş geçti, yerli misafirlerimizi ağırladık. Haziran sonu itibariyle Ruslar bölgemize gelmeye başladı. Rus ve Ukraynalı misafirlerimizi bölgede ağırladıktan sonra çok hareketli bir ay geçirdik. Yangın döneminde iptaller gelse de son bir haftadır tekrar hem yurt içinden hem de yurt dışından bölgemize ciddi talepler gelmeye başladı.

İngiliz pazarı açılacak mı?
Tabi ki hepimizin beklentisi Eylül ayından itibaren İngiliz pazarı misafirlerimizi bölgemizde ağırlamak. İngiliz turistleri bölgemizde ağırlarsak en azından son iki ayımızı da iyi bir şekilde kapatmak umudundayız. Kötünün iyisi bir sezon geçiriyoruz.

Bölge olarak fiyatlarımız ne kadar geriledi?

Fiyatlarımız, rekabetçi bir ortamda gibi geçen yıllara oranla yüzde 30 geriledi. İngilizlerin gelmesi ve taleplerin artmasıyla birlikte arzu edilen rakamlara geri dönecektir.
İngilizler gelmez ise sezon Fethiye’de ne zaman biter?
Sezonun uzunluğunu Rusya’dan gelecek olan uçuşların sayısı belirleyecek. Hali hazırda açık olan tesisler yurtdışından gelen taleplere göre tesislerini açık tutacaklardır. İngilizler gelemez ise Eylül 15’den itibaren tesislerin birçoğunun kapılarını kapatacağını ön görüyoruz.

Son olarak eklemek istediklerinizi alabilir miyiz?
Beklentimiz İngilizlerin bölgemize gelmesi ve sezonu kasım ayının sonuna kadar uzatmak. Yurt dışındaki görüştüğümüz tur operatörlerinin de bu yönde arzu ve talepleri var. Sadece Fethiye otelcileri değil, bölgede faaliyet gösteren tüm esnafın, acentelerin ve safaricilerin İngiliz pazarının açılmasına ihtiyacı var. Bunun içinde İngiliz pazarı bir an önce açılmalı.

 

Haber: Sabriye ÇAY

Yorum Yaz