We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel YÜZEN OTEL’DEN İNİP, BİSİKLET TURU YAPIYORLAR

YÜZEN OTEL’DEN İNİP, BİSİKLET TURU YAPIYORLAR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Bodrum ilçesine kruvaziyerlerle gelen yabancı turistler, gemiden inip bisikletlere binerek, Bodrum’un tarihi ve turistlik yerlerini geziyor.

'Yüzen otel'den inip, bisikletle Bodrum turu yapıyorlar

Muğla’nın Bodrum ilçesine kruvaziyer gemilerle gelen yabancı turistler, gemiden inip bisikletlere binerek, Bodrum’un binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip alanları ziyaret edip, buralar hakkında bilgi sahibi oluyor.

Türkiye’nin ve dünyanın gözde turizm kenti Bodrum’da, turizm hareketliliği devam ediyor. “Yüzen otel” olarak adlandırılan kruvaziyerlerle ilçeye gelen yabancı turistler, ilçenin doğal güzelliklerini görme imkanı buluyor. Gemilerden inen turistler, özellikle yürüyüş güzergahları üzerinde olan Bodrum’un Paşatarlası mevkisindeki begonvil çiçekleriyle süslü mavi kapılı, beyaz evlerini yakından inceleme fırsatı buluyor.

Bazı turistler de gemiden edindikleri bisikletlerle, Bodrum’un kent merkezi ve tarihi alanlarını gezip, turlarına farklı bir heyecan katıyor.

Kruvaziyer için önemli bir destinasyon

Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, AA muhabirine şöyle konuştu:

“Kiminin tarihi alanlara kiminin arkeoloji, sanatsal alanlara ilgisi var. Bodrum, oluşturduğu cazibelerle kruvaziyer gemilerinin uğrak limanlarından birisi olma mücadelesi veriyor. Bu çok önemli. Kendimize de büyük yararları var. Sadece taşıdığı turiste tarihi kültürel veya alışveriş hizmeti değil, ayrıca bu gemilerin değişik türden iaşelerinin temini de çok önemli bir girdi kalemidir. Pek çok açıdan kruvaziyer turizmi uğradığı limanlar için çok önemli.”

Gökbel, ilçeye gelen yabancıların Bodrum’un tarihini de çok merak ettiğini, bu nedenle Bodrum Kalesi, değirmenler ve Mausoleum gibi tarihi alanları da ziyaret ettiğini bildirdi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu ise ilçeye gelen her gemiye özel bir ilgi gösterdiklerini belirterek, “Ülkemizdeki zor sezonu atlatabilmek ve Bodrum’da bunu en aza indirebilmek için yoğun çalışmalarımız sürüyor. Gerek bisiklet turları gerekse bireysel kültür kurlarıyla bir günlükte olsa çarşıya hareket kazandırdılar.” değerlendirmesinde bulundu.MUĞLA – ALİ BALLI

Yorum Yaz