We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem KAVALOĞLU, “KEMER’DE AVRUPA PAZARI GELİŞİYOR”

KAVALOĞLU, “KEMER’DE AVRUPA PAZARI GELİŞİYOR”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Akdeniz Turistik Otelciler ve işletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) geleneksel buluşmasına konuk olarak değerlendirmelerde bulundu.

2024 yılının zor ama iyi bir yıl olacağını öngördüğünü belirten Kavaloğlu, turizmdeki gelişmeleri ve Kemer turizmini değerlendirdi. Kavaloğlu, “Şubat aylarından çekiniyorum. Ne geldiyse son dört beş yıldır hep başımıza şubat ayında gelmiştir. Şu anda önümüzdeki sezon zor bir sezon ama iyi bir sezon geçecekmiş gibi gözüküyor. Kemer’in daha önce tek tip bir pazar olduğu söz konusuydu. Şu anda bölgede açık olan otellerde de gördüğümüz gibi Avrupa pazarının da Kemer’de geliştiğini gözlemliyorum. Bu sene bizim için bir test yılı olacak. Hep birlikte bunu paylaşıyoruz. Fiyatlarımızı belli bir noktaya getirme şansımız oldu. Bu fiyatlarla iyi bir hizmet verip bu hizmetin sonucunda da 2025 yılına daha net bakmamız gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanımız bize bir hedef koydu. 60 milyon turist, 60 milyar dolar gelir hedefimiz var. Antalya bu konuda üzerine düşen görevi yapacak gibi görünüyor. Kemer nezdinde baktığınızda, herhalde hiç şüphe yok ki, Kemer Antalya’nın en güzel değerlerinden bir tanesi ama turizmin 12 aya yayılması ile ilgili de dezavantajları var. Bunu avantaj haline getirebilmek için, alt yapı yatırımlarının olması gerekiyor. Kemer’in doğal güzelliklerle süslenmiş olan sezona yönelik avantajlarını kışın da hep birlikte, el birliği ile ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bunun için alternatif turizm şekillerinin, turizmin çeşitlendirilmesi bizim için çok büyük bir hedef. Bunu başardığımız zaman Kemer tüm dünyaya örnek olacak bir turizm hareketinin başlangıcını yaşamış olacak” diye konuştu.

YouTube player

 

Yorum Yaz