We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Ruslar Avrupa’ya nasıl gidiyor?

Ruslar Avrupa’ya nasıl gidiyor?

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Avrupa Birliği, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıya tepki olarak 28 Şubat’tan bu yana hava sahasını Rus uçaklarına kapalı tutuyor. Peki Ruslar Avrupa’ya nasıl gidiyor, hangi güzergahları kullanıyor?

Deutsche Welle’nin haberine göre, Rusya’dan Avrupa’ya ulaşmanın en kolay yolu önce İstanbul ya da Antalya’ya uçmak.

Sık kullanılan diğer aktarma noktaları arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Sırbistan, Ermenistan, Kırgızistan ve Azerbaycan da var.

İkinci seçenek, tren ya da kara yoluyla Belarus’a, oradan da yine bir araçla Baltık ülkelerine geçmek. Kara yolu kullanılarak ulaşılabilecek ülkelerden biri de Gürcistan.

St. Petersburg’tan araçla Finlandiya ya da Estonya’ya geçiş yapmak da mümkün.

Ancak bütün bu güzergahları kullanabilmek için geçerli bir Schengen vizesine sahip olmak şart. Bununla birlikte Letonya, Litvanya, Estonya, Çekya, Danimarka ve Hollanda artık Rusya vatandaşlarına vize vermiyor.

Rusya’dan Avrupa’ya ulaşmak için İstanbul aktarmalı bir uçuş seçenlerin tek yön için ödemesi gereken bilet fiyatı 84 bin ruble, yani yaklaşık 1500 Euro.

Yorum Yaz