We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler 2023’te Rusya’dan kaç turist gelir?

2023’te Rusya’dan kaç turist gelir?

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin 2023 için Türkiye tahminini açıkladı.
Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin, Türkiye, Mısır ve Tayland’ın Ruslar için en popüler vize gerektirmeyen ülkeler olmaya devam ettiğini söyledi. Gorin, 2023 yılında Türkiye’ye beklenen turist akışının ise 7 milyona ulaşacağını dile getirdi.

Gazetemru’nun aktardığı habere göre Gorin, RIA Novosti’ye yaptığı açıklamada, Rus turistlerin birçok ülkeye vizesiz olarak tatile gidebildiğini belirtirken, “En popüler destinasyonlar ise Türkiye, Mısır ve Tayland” diye konuştu.
Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Gürcistan ve Sırbistan’ın özel giriş izni olmadan ziyaret edilebileceğini de sözlerine ekleyen RST Başkan Yardımcısı, ayrıca Maldivler, Endonezya, Vietnam, Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Venezuela’ya seyahatlerin de popüler olduğunu vurguladı.

Gorin, Rusya’dan Türkiye’ye turist akışının 2023 yılında yaklaşık 7 milyon kişiye ulaşabileceğini söylerken, aynı zamanda, geçen yılın sonunda bu rakamın 5 milyon kişi civarında olduğuna dikkat çekti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), 2022 yılı sonuçlarına göre Türkiye’yi ziyaret eden Rus turist sayısının 5 milyon 300 bin kişiye ulaşacağını tahmin etmişti.

Yorum Yaz