We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler 60 Yaş Üstü Avrupalı Turist Antalya’da Uzun Süreli Konaklayacak

60 Yaş Üstü Avrupalı Turist Antalya’da Uzun Süreli Konaklayacak

Antalya’daki uzun yaşam merkezi SC Global iştiraki olan Ayka Life, yenilenen yüzü ile 60 yaş üstü için uzun yaşam merkezi haline geldi. Ayka Life Longevity Center’ın başında ise konaklama sektörünün deneyimli ismi Ufuk Gezgin bulunuyor. Yapılandırdıkları Ayka Life ile Antalya’nın Avrupa’ya yepyeni ürün sunacağını ve Avrupalı turistin Antalya’da uzun süre konaklayabileceği bir ortam oluşturduklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili Gezgin: “Türkiye turizmini başkenti durumundaki Antalya Avrupa’nın tanıdığı bir turizm merkezidir. Ulaşım ve iklim koşulları Antalya’yı 60 yaş için çok uygun bir destinasyon yapıyor. Yeniden yapılandırdığımız Ayka Life ise sunduğu hizmetler ile 60 yaş üstü misafirlerine çok güzel imkanlar sunacak. 11 kişilik profesyonel bir sağlık ekibimiz bulunuyor. Misafirlerimiz burada sağlıklı zaman geçirecek” dedi.

Konaklama süreleri uzun olacak

Antalya’nın hali hazırda 60 yaş üstü turistler ağırladığını hatırlatan Ufuk Gezgin, “60 yaş üstü turistler buradaki sınırsız imkanlara sahip otellerde uzun tatiller yapabiliyor. Ancak biz misafirlerimize kendi akranları ile profesyonel sağlık ekibimiz eşliğinde hizmet sunuyoruz. 05 Ocak’ta kapılarımızı açtık ve şu anki misafirlerimiz bir haftalığına burada bulunuyor. Ayka Life, sunduğu hizmetler ile ilerleyen dönemde 6 ay ve 1 yıl konaklayan misafirler ağırlayacak” dedi.

100 milyon Avrupalı için Antalya’da konaklama

Ufuk Gezgin, Avrupa’daki 60 yaş üstü insanlara dikkat çekerek Antalya’nın bu potansiyeli en doğru şekilde kullanması gerektiğini söyledi. Gezgin: “Avrupa’da 100 milyonun üzerinde 60 yaş üstü nüfus var. Bu insanlar kısıtlı imkanlar ve soğuk bir iklimde vakit geçirmek yerine Antalya’yı tercih edebilirler. Antalya’da yıllardır 60 yaş üstü misafirleri konuşuyoruz. Merkezimiz ile Antalya’nın 60 yaş üstüne sunduğu imkanları gözler önüne sermek istiyoruz. 100 milyonluk nüfusun bir kısmını Antalya’ya çekersek bölge ve ülke turizmi için itici bir güç daha oluşturabiliriz” diye konuştu.

1 yorum

Sezai Deveci 27 Ocak 2023 - 20:53

Almanyada yaşamaktayım emekliyim 3-6-12 aylık konaklamak tek kişilik veya çiftler için ücret ne kadar. Yaşam merkezin konumu neresi. Selamlar…

Cevapla

Yorum Yaz