ADA 5 YIL SONRA AKDENİZ ÇANAĞI’NDA TURİZME YÖN VERECEK

Sektörel Haberler 29 Aralık, 10:44'de eklendi

ADA 5 YIL SONRA AKDENİZ ÇANAĞI’NDA TURİZME YÖN VERECEK

Pasha Grup Oteller Koordinatörü Kemal Üresin ile KKTC turizminin sorunlarını, çözümlerini ve Otel Grubu olarak ada turizmine olan katkılarını konuşma fırsatı bulduk.  Üresin, “5 yıl sonra KKTC Akdeniz Çanağı’nda turizme yön veren konuma gelecektir” dedi.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Uzun yıllar Kıbrıs adasında turizm sektöründe çeşitli görevlerde yönetici olarak çalıştım. Son 5 yıldır Pasha Grubu’nda (Grand Pasha Hotel ve Golden Tulip Hotel) Oteller Koordinatörü olarak görev yapmaktayım.

Otel olarak yeni yatırımlarınızdan ve gelecek hedeflerinizden bahseder misiniz?

Yeni yatırımlarımız kısa zamanda olacaktır, turizm sektöründe doğru yatırımlarla eğitimli personelle, müşteri memnuniyeti doğrultusunda, teknolojik yeniliklerin desteğiyle pazarda lider ve örnek olmak hedefindeyiz.

Kıbrıs turizminde en acil çözüme ulaşması gereken sorunlar ve çözüm yolları nelerdir?

Şüphesiz ulaşım, hava yollarının çoğalması veya seferlerin artması, Kuzey Kıbrıs üzerindeki ambargoların kalkması, Avrupa pazarı ve diğer pazarlarda reklam ve tanıtımlarını çoğalması gerekmektedir.

KKTC turizmine otel olarak nasıl bir katma değer sağladınız?

Öncelikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni dünyada tanıtma, yerel iş istihdamı sağlama, yerel ürünleri desteklemek ve bu ürünlerin otellerde tanıtımı, kültürel zenginliğin tanıtılması noktasında Katkı sağladığımızı düşünüyorum.

KKTC turizmini gelecek beş yıl içinde nerede hayal ediyorsunuz?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti turizm sektöründe her sene gelişen ve ciddi yatırımlar yapılan bir bölge. Ada, 5 yıl sonra yatırımlarıyla turizm ve kültürel zenginliğiyle Akdeniz Bölgesi’nde turizme yön veren bir konumda olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.