We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Afyonkarahisar’da yabancı turist arttı

Afyonkarahisar’da yabancı turist arttı

GM Haber Merkezi

Bu sezon önceki sezonlara göre daha çok misafir ağırladıklarını anlatan Ali Gümüşhan, “Bu sezon önceki sezondan daha iyiydi. Nedeni de pandemi dönemiydi önceki yıllar bildiğiniz gibi. Pandemi döneminde gurbetçilerimiz pek Türkiye’ye gelememişti. Ama 2022 yılında temmuz ayı itibari ile Afyonkarahisar’a ilgi arttı. Aşağı yukarı konaklayan misafirde yüzde 70’i gurbetçi misafirlerimizdi. Hem buradaki otellere faydalı oldu, hem alışveriş yaptı, hem tarihi yerleri gezdiler. Bazı misafirlerimiz yabancı misafirleri de, komşularını da buraya getirdiler. Bu ne demek oluyor? Yani her gelen yabancı bir misafir getirdiği zaman ileriki yıllarda Afyonkarahisar’da yabancı misafirler artacak demektir” dedi.

‘Ukraynalılar ve Ruslar Afyonkarahisar’a gelecektir’

Antalya ve ege bölgelerinde uzun süre konaklayan ve burada yaşamaya Rus ve Ukraynalıların birkaç gün de Afyonkarahisar’da geçirdiğini vurgulayan Ali Gümüşhan, “Bunu nereden anlıyoruz çünkü bizim buraya gelen Rus ve Ukraynalı misafirlerimiz var. Bu yıl daha da arttı. Ben zannediyorum ki kasım aralık aylarında Antalya’da ve Ege’de yaşayan Ukraynalılar ve Ruslar Afyonkarahisar’a gelecektir. Çünkü Afyonkarahisar’ın suları, termal ve sıcak, havuzları sıcak, aktivite ve alışveriş alanları vardı” diye konuştu.
‘Rezervasyon sorgulama sayıları dijital ortamda fazla’

Dijital dünyanın turizme de etkisinden bahseden ZAFTODER Başkanı Ali Gümüşhan, şöyle dedi: “Son dakika rezervasyonları oluyor ama baktığınızda rezervasyon sorgulama sayıları dijital ortamda fazla. Özellikle yabancı misafirler, arama motorlarından otelleri aramakta. Onu görebiliyoruz, bizim istatistik raporlarından. Diğer otellerle görüştüğümüzde onlar da aynı şeyleri söylüyor. Bu demek oluyor ki sorgulama yapan bir misafir ileriki günlerde rezervasyon yaptıracaktır. Beklentimiz yüksek bu yönde.”

Yorum Yaz