We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Alman acente zincirinin İzmir’de büyük buluşması

Alman acente zincirinin İzmir’de büyük buluşması

Yıllık kongresini İzmir’de düzenleyen Schmetterling International, Almanya’nın dört bir yanından gelen 500’ü aşkın turizm temsilcisini bir araya getiriyor. Efes Antik Kenti’nde düzenlenen muhteşem gala gecesine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Alman turizmcilere ülkemizin turizmde hedeflerini ve projelerini anlattı.

Almanya’nın en büyük acente zincirlerinden Schmetterling International’ın yıllık kongresi, İzmir’in önde gelen turizm beldelerinden Özdere’de bulunan Sunis Efes Royal Palace Resort’ta 500’ü aşkın katılımcıyla yapılıyor. Kongre, üç gün boyunca Türkiye ve Almanya arasındaki turizm ilişkilerini geliştiren etkinliklere sahne olurken, Ege bölgesi turizm, tarih ve kültür odaklı bir programla önemli bir tanıtım fırsatı yakalıyor.

Schmetterling International Kongresi’nin Efes Antik Kenti’nde yapılan gala gecesine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu eşsiz atmosferde Almanya’nın dört bir yanından gelen acentelerle buluştu. Turizmde ülkemizin hedeflerini ve projelerini anlatan Bakan Ersoy, bu yıl Türkiye’ye gelen toplam turist sayısının yüzde 14 arttığını bildirdi. “Bu başarı tesadüf değildir” diyen Bakan Ersoy, Türkiye Turizm Ajansı’nın (TGA) çalışmalarını aktardı ve goturkiye.com’a dikkat çekti. Gastronomi turizmi için önemli olan Michelin Rehberi’nin bu yıl İzmir ve Bodrum’u da rehbere almaya hazırlandığını da kaydetti.

İZMİR’DE TURİZM

Kongrenin Sunis Efes Royal Palace Resort’ta yapılan açılış toplantısına da Türkiye’den ve Almanya’dan önemli temsilciler katılarak birer konuşma yaptı.

Alman Acentalar Zinciri Schmetterling’in 3 gün süren yıllık kongresinde açılış konuşmalarını İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özkardeş, Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Schmetterling CEO’su Ömer Karaca ve Schmetterling Kurucu Partneri Anya Müller Eckert’in gerçekleştirdi. Ayrıca kongreye, Türkiye – Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (Jetco) Turizm Grubu Başkanı Mücella Kantaroğlu ile İzmir Ticaret Odası Turizm Direktörü ve TGA İl Kurul Üyesi Mine Güneş Kaya katıldı.

İzmir’in turizm olanaklarını tanıtan İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, “İzmir deyince aklımıza çeşit çeşit uygarlıklar, farklı inançlar ve kültürler, doğal güzellikler, turizm, sanat ve edebiyat gelir” dedi. İzmir Ticaret Odasının (İZTO) Turizm Başkanı Oğuz Özkardeş de, Alman turist sayısının artması için bu tür etkinliklerin önemli olduğuna vurgu yaparak Schmetterling buluşması için emeği geçenlere teşekkür etti. TGA MICE Direktörü Esra Güler de bir sunum yaparak ülkemizdeki turizm olanaklarını anlattı.

ALMAN TURİZM LİDERLERİ BİR ARADA

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig de açılış konuşmasında turizmde son durumu değerlendirerek meslektaşlarına yönelik tavsiyelere yer verdi. AIDA Cruises Başkan Vekili Uwe Mohr ve DHBW Ravensburg Üniversitesi’nden Prof. Dr. Alexander Dingeldey birer sunum gerçekleştirdi.

KELEBEK HAFİFLİĞİNDE DİJİTAL ÇÖZÜMLER

Schmetterling International CEO’su Ömer Karaca ise böylesi büyük bir seyahat acentası kongresini ilk kez İzmir’de gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Schmetterling International zincirindeki acentelere seslenen Karaca, dijitalleşme ve yapay zekanın devrim yaratacak potansiyelini vurguladığı bir konuşma yaptı. Karaca’ya göre yapay zeka, seyahat acenteleri için rutin ve zaman alan işlerden kurtarabilecek bir araç olacak. Bilgi teknolojileri alanındaki güncel gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Karaca, yeni yazılım çözümleriyle isimlerine yakışır şekilde ‘kelebek hafifliğinde’ çözümler hayata geçirdiklerini belirtti.

Schmetterling International Yönetim Kurulu Başkanı Anya Müller-Eckert de, QTA’dan ayrılık sürecinden bahsetti. “Bağımsızlık birleştirir” sloganını paylaşan Anya Müller-Eckert, QTA’dan çekilerek yeni bir sayfa açtıklarını, artık “gerçekten bağımsız” olduklarının altını çizdi.

FUAR VE GEZİ DE VAR

Schmetterling International ‘ın yıllık kongresinin katılımcılar arasında TUI, DER Touristik, Schauinsland Reisen, Bentour, Ferien Touristik gibi lider tur operatörlerinin yanı sıra Amadeus ve Giata gibi önde gelen turizm teknoloji şirketlerinin yöneticileri yer alıyor.

Otelde kurulan 60’tan fazla stantla bir turizm fuarı da gerçekleştirilirken, workshoplar da yapılıyor. Alman acentelere yönelik Efes Antik Kenti, Kuşadası, Şirince ve tekne turlarını içeren çevre gezileri de var.

Yorum Yaz