We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Almanya THY acenteleri Antalya’da otelcilerle buluştu

Almanya THY acenteleri Antalya’da otelcilerle buluştu

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Şebnem İmece

Almanya THY Acentaları Birliği (ATAB) üyesi 25 acente temsilcisi, Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ‘nın organizasyonuyla Antalya’ya geldi. 21 – 24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda, çalıştay ve gezi organizasyonları ile bölgeyi tanıma fırsatı yakalayan acente temsilcileri, Nirvana Cosmopolitan Hotel’de konakladılar. ATAB üyeleri Kartaca Turizm’in organizasyonuyla 23 Eylül’de gerçekleştirilen B2B Workshop ile bölgedeki otel temsilcileriyle de tanışma fırsatı buldu.

Organizasyon ile ilgili sorularımızı yanıtlayan ATAB Başkanı Ali Çetinkaya, “THY Almanya’da 9 noktaya uçuyor. Bu uçuş noktalarında hizmet veren THY acentecileri olarak buraya davet edildik. Böyle bir organizasyon ilk defa yapılıyor. Organizasyon süresince yaptığımız görüşmeler, TGA’nın sunum ve bilgilendirmelerinin ardından, çalıştaylarda fikir alışverişinde bulunduk. Geçtiğimiz sezon THY’nin Anadolu’ya direkt uçuşlarıyla ilgili sıkıntılarımız olmuştu. Bunları dile getirdik. THY’den katılan yöneticilerimizden; bu konuyu merkeze taşıyacaklarının ve 2024 yılında bu konuda düzenlemeler yapılacağının sözünü aldık. Organizasyonun üçüncü gününde burada otel temsilcileriyle tanışma, görüşme fırsatımız oldu. Almanya pazarı için sağlık turizminin önemini, bu konuda neler yapılabileceğini değerlendirdik. Sağlık turistinin güvenilir bir hizmet alabilmesi için gerekli sertifikasyon çalışmalarının bir an önce yapılmasının önemine değindik. Özetle çok verimli bir organizasyon oldu. THY ve TGA’ya bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz