We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler BEDBANKGLOBAL CEO’SU MUSTAFA CURA YAZDI… TEKNOLOJİNİN ÖNEMİ VE DEĞİŞEN TRENDLER

BEDBANKGLOBAL CEO’SU MUSTAFA CURA YAZDI… TEKNOLOJİNİN ÖNEMİ VE DEĞİŞEN TRENDLER

Bu yılki ITB fuarı, turizm sektöründeki önemli değişimleri net bir şekilde ortaya koyuyor. Artık fuara katılanlar arasında doğrudan misafirler veya yerel satış ofisleri bulunmuyor, sadece profesyonellerin katılımıyla gerçekleşiyor. Her dakikanın verimli bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini görüyor ve anlıyoruz. Bu tür global turizm fuarları, teknolojinin rolünü ve önemini daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor. Özellikle yapay zeka gibi teknolojik gelişmelerin geldiği nokta insanları etkileyici bir şekilde ürkütse de, asıl kazananlar teknolojiyi doğru ve etkili bir şekilde kullananlar olacaktır.

Gözlemlediğim kadarıyla, birçok yeni meslektaşımız, kendi yazılım altyapılarıyla birlikte yeni projelerle dünyaya açılmak için çaba gösteriyorlar. Bu durum son derece gurur verici bir tablo oluşturuyor. Bu alanda öncü olan ve bize ilham veren SAN Bilgisayar, HotelRunner ve teknolojiyi turizme başarıyla entegre eden Prime Travel gibi dostlara büyük teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye’nin bu tür markalara ve yatırımcılara ihtiyacı olduğu açıktır. Türk bayrağını sadece kendi topraklarında değil, global turizm dünyasında da dalgalandıran firmaları, fikirleri ve bireyleri desteklemek zorundayız. Her bir krizde yalnız bırakılan destinasyonlarımızın olduğunu göz önünde bulundurarak, turizmin belirli kişilere veya şartlara bağlı olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bu vesileyle güzel bir haber vermek isterim. Haziran ayında Karadağ ve Gürcistan’daki ofislerimizle yerel hizmet vermeye başlayacağız. Ardından, 2024 sonunda İsviçre’de bir ofis açmayı planlıyoruz. Ayrıca, Şubat ayı sonu itibariyle 150 bin geceleme satışına ulaştık. 2024 hedeflerimize yeni destinasyonlar ekleyerek daha rahat ulaşacağımıza inanıyorum.

Turizmdeki yeni ve ilginç tatil destinasyonlarına ilişkin gelişmeler de dikkat çekici. Özellikle Arnavutluk ve Karadağ gibi eski vatan topraklarımızda ciddi bir artış yaşanıyor. Adriyatik kıyıları da bu anlamda ön plana çıkıyor.

Yereldeki DMC’ler ve Channel Manager’ların gücüyle, yaklaşık 5 binin üzerinde otelle doğrudan bağlantı kurduk ve satışlarda ciddi başarılar elde ettik. Mayıs ayında ITB CHINA fuarına katılacağız ve ağımızı daha da genişleteceğiz. Tek hedefimiz, BedBankGlobal markasını dünya genelinde en iyi konuma getirmek. Sloganımız ise “From Local To Global”.

Turizmdeki bu gelişmelerin, sektörün geleceği ve Türkiye’nin uluslararası arenadaki konumu açısından oldukça önemli olduğuna inanıyorum. Umarım bu değişim ve büyüme trendi devam eder ve sektörümüz daha da ileriye gider.

Yorum Yaz