We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Bentour CEO’su Deniz Uğur’dan alkolsüz paket önerisi

Bentour CEO’su Deniz Uğur’dan alkolsüz paket önerisi

GM Haber Merkezi

Antalya bölgesindeki her şey dahil sistemine alkollü içkilerin de dahil olduğunu ve Türkiye’de içkiden alınan verginin yüksek olması nedeniyle Türkiye’nin nispeten pahalı hale geldiğini ifade eden Deniz Uğur, “Bu nedenle aile hedef gruplarına yönelik, alkollü içkinin hiç olmadığı ya da sadece bira ve şarabın dahil olduğu ancak diğer tüm alkollü içkilerin ekstra olarak sunulduğu temel her şey dahil paketlere ihtiyaç var. Zaten Türkiye’deki çok sayıda otel pahalı olan ithal içkileri parayla satıyor” diye konuştu.

Aileler için indirime ihtiyaç var

Kötü hava koşullarının da etkisiyle Almanya’da son rezervasyonlarının temmuz ve ağustos aylarında arttığını belirten Bentour CEO’su Deniz Uğur, Türkiye’nin yüksek otel kalitesine rağmen rekabetçi kalmak durumunda olduğuna dikkat çekiyor. 2023 yılı için çift haneli fiyat artışı yapan otelcilerin bu yıl yüzde 0 ile 5 arasında fiyat artışı talep ettiklerini kaydeden Uğur “Ancak çocuklu ailelerin Türkiye tatilini ekonomik tutabilmek için fiyatlarda indirim yapmaya ihtiyaç var” dedi.

Uğur, “Antalya bölgesindeki her şey dahil sistemine alkollü içkiler de dahil ve Türkiye’de içkiden alınan verginin yüksek olması nedeniyle Türkiye’nin nispeten pahalı hale geldi. Bu nedenle aile hedef gruplarına yönelik, alkollü içkinin hiç olmadığı ya da sadece bira ve şarabın dahil olduğu ancak diğer tüm alkollü içkilerin ekstra olarak sunulduğu temel her şey dahil paketlere ihtiyaç var. Zaten Türkiye’deki çok sayıda otel pahalı olan ithal içkileri parayla satıyor” diye konuştu.

Kruvaziyer modeli

Alman iş ve turizm dergisi fvw’den Klaus Hildebrandt’a konuşan Deniz Uğur, önerdiği modelin kruvaziyer gemilerindeki modele yakın olduğunu ifade etti. Uğur, bu modelin misafir için daha uygun maliyetli olduğuna işaret etti.

Yorum Yaz