We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Dedeman palandöken’de 30 yıllık ihaleyi kazandı

Dedeman palandöken’de 30 yıllık ihaleyi kazandı

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’ne 28 yıl önce yaptığı yatırımla Türkiye’de kış turizminin öncü ismi olan Dedeman Hotels & Resorts International, Palandöken Dedeman’ı 30 yıl daha işletecek.

Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciri olan Dedeman Hotels & Resorts International, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan turizm amaçlı arazi tahsis ihalesini kazanırken Dedeman bayrağının dalgalanmaya devam edeceği Palandöken’de merhum Murat Dedeman’ın temellerini attığı yatırım ivme kazandı.

Bölgenin ilk yatırımcısı olarak Palandöken’in kendileri için ayrı bir yeri olduğunu belirten ve Dedeman Palandöken’in bir otelden daha fazlası olduğunu dile getiren Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman Türkiye’nin içinde bulunduğu zor koşullara rağmen, dönemin valisinin de yönlendirmesi ile Palandöken’e ilk yatırımı gerçekleştirdiklerini kaydederek şu açıklamalarda bulundu:

”Bu adımla birlikte Palandöken, kayak merkezi unvanı alırken, Türkiye yeni bir destinasyon kazandı. Kısa sürede de uluslararası arenada kendine yer edindi. Geçen zaman içinde Palandöken’in nasıl yol aldığını hep birlikte gördük. Bu muhteşem dağın uluslararası kayak turizminde daha da ön sıralara gelmesi için katkılarımızın devam edecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Yaptığımız ciddi yatırımlar ile Palandöken’in hem yurt içinde hem yurt dışında tanıtımı için yıllardır aynı inanç ve çabayla aralıksız çalışıyoruz. Bugün Palandöken’in geldiği nokta hepimiz için haklı bir gurur kaynağı. Buna daha ivme kazandıracağız.”

Öncelikle Palandöken Dedeman’ın renovasyon projesini hazırladıklarını ve kısa süre içinde çalışmalara başlayacaklarını belirten Banu Dedeman önümüzdeki sezon ziyaretçi sayısında yüzde 30’luk bir büyüme öngördüklerini, bu artışta yerli ziyaretçilerin yanı sıra Rusya, Ukrayna, İran, Azerbaycan, Almanya, Gürcistan gibi ülkelerden gelecek misafirlerin de etkili olmasını beklediklerini söyledi. Merkezdeki pistlerden biri turizm sektörünün gelişiminde ve Palandöken’in markalaşmasında büyük katkıları bulunan Murat Dedeman’ın ismini taşıyor.

Yorum Yaz