We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Dünden Bugüne Koronavirüs İstatistikleri! Türkiye’de Tekrar Artış Yaşanacak Mı?

Dünden Bugüne Koronavirüs İstatistikleri! Türkiye’de Tekrar Artış Yaşanacak Mı?

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Dünden Bugüne Koronavirüs İstatistikleri! Türkiye’de Tekrar Artış Yaşanacak Mı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pek çok insanda can kaybı yaşanmasında sebep oldu. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de binlerce koronavirüs vakası görüldü. Tüm dünyada ve Türkiye’de  bu yönde bir dizi önlemler alındı. Halktan kendilerini evde izole etmeleri ve mümkün oldukça dışarı çıkmamaları istendi. Biz de koronavirüsteki son gelişmeleri sizlere aktarmak için istatistikleri derledik. İşte ülke ülke koronavirüs istatistikleri!

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınından dolayı, 11 Mart 2020 tarihinde pandemi ilan edildi. Ülkelerin önemli bir kısmı bu süreçte belirli kısıtlamaları hayata geçirdi. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de binlerce COVID-19  vakası görüldü ve beraberinde birçok önlem alındı. Uygulanan bu tedbirlerin etkili olması vaka sayısının gün geçtikçe düşmesine, “Normalleşme Sürecine” geçmemize hız kazandırdı.

Türkiye’ye Turist Getiren Ülkelerin Ölüm Sıralamaları

Ancak Eskisi Gibi Hızlı Bir Artış Olmadığı Görülmektedir

Tablo 2 incelendiğinde dünya ve Türkiye’de vaka sayısında artış var.  04 Mayıs itibariyle Türkiye’de vaka sayısı 131.744 oldu. Dünya’daki vaka sayısı ise 3.843.401’a yükseldi. Tablo 3’te Çin’de koronavirüsün devam ettiği ancak eskisi gibi hızlı bir artış olmadığı görülmektedir.

 

Amerika’da vaka sayısının milyonu geçmesine rağmen ölüm olanı oldukça azdır.

 

6 Mayıs’ta da değişen bir şey olmadı

Amerika vaka sayısında 1.sırada yer aldı. Diğer ülkelerde de ölüm ve vaka sayılarında gerileme yerinde artış yaşandı. Amerika’da vaka sayısına oranla ölüm oranının az olduğu görülmektedir.

Dünya nüfusuna göre incelediğimizde ;

Çin’in nüfusuna göre ölüm oranının daha az olduğu tespit edilmiştir. Türkiye’de de ölüm oranlarına bakılınca doğru ve yerinde kararların alındığı anlaşılmaktadır.

 

 

Türkiye’de il il inceleyecek olursak en fazla ölüm oranı İstanbul’dadır. Daha sonra İzmir, Ankara, Konya ve Kocaeli gelmektedir.

Türkiye’de vaka sayısında artış olmasına rağmen iyileşen sayısında da hızlı bir artış vardır. Ölüm oranları incelenirse aynı seyirde devam etmektedir.

Türkiye’de son zamanlarda vaka artış hızında azalma meydana gelmişken tekrar artış olduğu görülmüştür.

 

Önlemini Al ve Evde Kal!

GM Turizm ve Yönetim Dergisi olarak sizler için 6 Mayıs 2020 Koronavirüs verilerini inceledik. Tarkan Duman’ın hazırladığı raporlarda evde kalmanın ve önlemlerin önemi görülmektedir.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorum Yaz