We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Ekonomik balayı alternatifi ‘Bungalov’

Ekonomik balayı alternatifi ‘Bungalov’

Bungalov evlere yönelik faaliyet gösteren turizm acentesi Tatilox.com Kurucu Ortağı Ahmet Çavğa, kış turizminde ve balayı çiftleri arasında bungalov evlere rağbetin arttığını vurgulayarak “Ekonomik balayı imkanı yanında konforlu ve ferah ev ortamı, sıcak havuz, otelleri aratmayan lüks gibi olanakları sebebiyle balayı çiftleri arasında bungalovlara rağbet her geçen yıl artıyor” dedi.

Enflasyonist ortamda artan fiyatlar sebebiyle en ekonomik balayı konseptleri arasında önemli bir yer tutan bungalovların Sakarya, Mersin ve Karadeniz bölgelerinde yoğunlaştığına dikkat çeken Çavğa, bu bölgelerin balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği bölgeler arasında bulunduğunu söyleyerek “Yeni evlenen çiftler, düğün masraflarına ek olarak balayı masraflarını da üstlenmek zorunda kalıyor. Konaklama fiyatları enflasyona paralel olarak sürekli artıyor. Bu durum, en ekonomik balayı seçeneklerini gündeme getiriyor. Bungalov oteller, adeta balayı çiftleri için biçilmiş kaftan gibi işlev görüyor” diye konuştu.

“KIŞIN BALAYI İÇİN BUNGALOV ALTERNATİFİ ORTAYA ÇIKTI”

Kışın doğa otelleri arasında önemli bir yeri olan sıcak havuzlu bungalovların popüler balayı konsepti olduğunu belirten Çavğa, balayı bungalov fiyatlarının döneme göre değişebildiğini kaydetti. Yazın balayı fiyatlarının dünya evine giren çiftleri zorladığını belirten Çavğa, “Yaz balayı ücretleri doğal olarak fahiş fiyatları oluyor. Düğün sezonu olması ve otellerin dolu olması da eklenince balayı çiftleri, arzuladıkları gibi balayı yapamıyor. Buna alternatif olarak kışın balayı için bungalov alternatifi ortaya çıktı. Bu sebeple birçok çift balayını kış aylarına erteliyor. Özellikle Sakarya ve Mersin bölgelerinde ekonomik balayı için bungalovlar çok rağbet görüyor” ifadelerini kullandı.

“KIŞIN BUNGALOV TATİL SEÇENEKLERİ İÇİN UÇTAN UCA ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ”

Firmalarının Türkiye’deki bütün bungalov ekosistemini bir araya getirdiğine ifade eden Çavğa, “Sektörün tüm paydaşlarıyla ortak bir platformda bungalov kiralama ve satış yapıyoruz. Paydaşlarımızın sorumluluğunu üstlenerek, balayı çiftleri ya da kışın bungalov tatil seçenekleri için uçtan uca çözümler sunuyoruz. Şirketimizin 10 yılık turizm ve konaklama deneyimini sektör paydaşları ile paylaşarak, saha ekibimizle güvenilir bungalov konaklama seçenekleri sunuyoruz. Kiralık bungalov evin memnuniyet derecesi, müşteri yorumları ve uygun fiyat garantisi gibi seçenekleri değerlendirerek, balayı çiftlerinin işini kolaylaştırıyoruz. Ayrıca, sektörde güvenilirliği arttırıyor, kış turizmine katkı sağlıyoruz” dedi.

Yorum Yaz