We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Engeller: Elektronik Seyahat, Mali Destek ve Charter Seferleri

Engeller: Elektronik Seyahat, Mali Destek ve Charter Seferleri

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

ATOR Yardımcısı Alexander İskender Sirchenko, Rusya’da turizm pazarının gelişimini önemli ölçüde yavaşlatan faktörlere dikkat çekti. FUN&SUN’un Müdür Yardımcısı, iç turizmin gelişiminin iç ve dış turizmle işbirliği içinde ilerlemesine bağlı olduğunu belirtti.

ATOR’un haberine göre Sirchenko, tur operatörlerinin giriş ve çıkış segmentlerinde faaliyet göstermesinin ekonomik açıdan önemli olduğunu vurgulayarak, “Pandemiyi başarıyla atlattık” dedi ve destinasyonların giriş ve çıkış noktalarını yeniden yönlendirmenin önemini vurguladı.

FUN&SUN, 56 bölgeyle turizmi geliştirmek için işbirliği anlaşmalarına sahip ve deneyimlerini kullanarak yeni giriş pazarları açmaya hazır. İç turizmdeki başarı, Rusya’nın yurt dışında tanıtılmasına da katkı sağlıyor.

Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’ndan Nikita Kondratyev, iç turizmin yabancı turistleri çekme konusundaki önemini vurgulayarak, “Yabancı turistler iç turizmin geliştiği bir ülkeye seyahat etmeye daha istekli” dedi.

Sirchenko, FUN&SUN’ın 2022’de 20’den fazla destinasyona charter uçuşları sağlayarak ülke çapındaki seyahat coğrafyasını genişlettiğini belirtti. Ancak, elektronik seyahat ve kişisel sorumluluk fonları gibi faktörlerin sektörü olumsuz etkilediğini de söyledi.

Elektronik seyahatin yabancı turistleri endişelendirebileceğini belirten Sirchenko, veri güvenliği konusunda tedbirli olunması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, kişisel sorumluluk fonlarına yapılan ödemelerin ek mali yük oluşturarak gelişimi engellediğini söyledi.

Pazarın eşitsiz dağılmış havayolu kapasitesi nedeniyle engellendiğini belirten Sirchenko, ulusal taşıyıcıların ticari ortaklarla eşit işbirliği yapmalarının önemine vurgu yaptı.

Sonuç olarak, yabancı turist çekmek için pazarlamanın yanı sıra vize rejiminin basitleştirilmesi ve sektörün bir bütün olarak uyumlu çalışmasını sağlamak için çözümlere ihtiyaç olduğunu belirtti.

Haber-Fotoğraf: ATOR

Yorum Yaz