We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler FETTAH TAMİNCE’DEN KATAR’DA YENİ PROJE

FETTAH TAMİNCE’DEN KATAR’DA YENİ PROJE

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

FETTAH TAMİNCE’DEN KATAR’DA YENİ PROJE

Rixos otellerinin sahibi Fettah Tamince, Qetaifan Projects şirketi ile sözleşme imzaladı.

İmza töreni, Katara Hospitality Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Nawaf bin Jassim bin Jabor Al Thani ve Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin katılımıyla gerçekleşti. Törene ayrıca, Katara Hospitality Başkan Vekili ve Qetaifan Projects CEO’su Şeyh Nasser bin Abdulrahman Al Thani, Yönetim Kurulu Üyesi Jamal Al Kaabi, AccorHotels Orta Doğu İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jean-Baptiste Recher ve diğer üst düzey yöneticiler de katıldı.

İlk Sözleşme

İmzalanan bu sözleşme, Katar’daki kaliteli turizm tesislerine olan talebin artması sonucu, sektörün geliştirilmesi amacıyla kurulan Qetaifan Projects ile Türkiye’den dünyaya hızla açılan Rixos Hotels arasındaki ilk sözleşme. AccorHotels ile yapılan stratejik işbirliği Rixos Hotels’in bölgesel ve uluslararası seviyedeki büyüme ivmesini hızlandırıyor.

Güçlü Turizm Stratejisinin Kanıtı

Katara Hospitality Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Nawaf Bin Jassim Bin Jabor Al-Thani, “Bu anlaşma, Rixos Hotels markasının Katar’daki ilk projesi olma özelliğini taşıyor. Qatar 2030 Ulusal Vizyonu doğrultusunda, yatırım ve inovasyonla gelecek. Nesiller için olağanüstü bir miras bırakmak amacıyla konaklama dünyasını geliştirme ve değiştirme vizyonumuzu güçlendiriyoruz, Bunu, Katar’ın güçlü turizm stratejisinin kanıtı. Katar Devleti’nin adına yakışır. güvenli ve sürdürülebilir yatırımlar oluşturmayı hedefleyen konaklama endüstrisi açısından önemli olarak görüyoruz.” dedi.

 

Hizmet Portföyümüzü Artırmak İçin Önemli Fırsat

Tamince, “Dünyanın pek çok ülkesinde yılda 1 milyona yakın misafir ağırlayan bir grup olarak.her yeni destinasyonda ufkumuzun küresel bir marka olma yolunda daha da genişleyeceğinden eminiz. Bugün imzaladığımız bu anlaşma ile Katar’da hizmetlerimizi kendi markamızla sunacak. olmaktan dolayı gururluyuz. Katar turizmine katma değer sağlama. misyonunun bir parçası olduğumuz için mutluyuz. Qetaifan Projects ile yaptığımız bu ortaklık sayesinde Katar’da da aynı misyon. vizyon ile hareket edeceğimizi vurgulamak isterim. Ortaklarımızla olan karşılıklı güven ilişkisi bizim için çok değerli. Bu güvenin neticesi olan yeni anlaşmamızı bölgedeki hizmet portföyümüzü artırmak adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz.” dedi.

830 Bin Metrekarelik Alan

Qetaifan Island North, kendine özgü yedi sahil alanı ile Lusail şehrinin bir parçası. Adada geliştirilen projeler ise toplam 830 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Katar, 2022 Dünya Kupası’na, Qetaifan Projects’in geliştirdiği oteller, ticari alanlar, restoranlar. ve su parkları gibi eşsiz dinlenme tesisleri ve geniş yeşil alanlarla çok sayıda turistin ağırlayabilmesine olanak sağlayan. ilk Arap ülkesi olarak ev sahipliği yapıyor. Adada, devletin farklı sektörlerine hizmet eden çok sayıda projenin hayata geçirilmesi, Katar 2030 vizyonuna ve turizm sektörünün gelişimine büyük katkı sağlayacak.

Yorum Yaz