We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Girgin, “Bodrum’da 700 bini geçtik”

Girgin, “Bodrum’da 700 bini geçtik”

BODER Genel Sekreteri ve Bodrium Hotel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin Bodrum’da yaşanan turizm sezonunu ve 2023 planlarını değerlendirdi. Bu yaz güzel bir sezon geçirdiklerini söyleyen Girgin, “Bodrum’da, 700 bin bandını geçen bir turist akışı var. Baktığınızda bu geçen senenin 2 katı büyüklüğünde, ciddi bir artış var. Herkes 2019’la kıyaslıyor turizmi, hedef olarak kıyaslayabiliriz ama kendi toparlanma sürecine baktığımızda Bodrum turizmi baya bir ilerledi, gelişti” dedi.
Bodrium olarak sürekli yenilenme ve değişmeye açık olduklarını dile getirirken, sezonu yoğun geçirdiklerini belirtti. Girgin, “Beklentilerimiz doğrultusunda sezonu yoğun bir doluluk ve iyi bir noktada bitirdik. Geçen senelerin çok üstündeyiz. 2019’la kıyaslamayalım dedim ama 2019’un üstündeyiz” diye konuştu.

Kış sezonu için bölgede hareketlilik var

Ekim ayı sonuna kadar rezervasyonların devam ettiğini belirten, Yiğit Girgin, “Kasım ayı diyorlar ama uçak tekeri yere değmeden bir şey demek istemiyorum” dedi.

Kış sezonuyla ilgili bir hareketlilik beklediğini dile getiren Girdin, “Antalya özelinde hazırlık çalışmalarının var olduğunu biliyoruz. Bodrum özelinde henüz gerçekleşmiş değil ama İstanbul’da ciddi doluluklar var, Kapadokya bölgesinde doluluklar var. Kış turizmi alanında, kayak otellerinin ciddi doluluklar yaşayacağını düşünüyorum. Henüz onlarda netleşmemiş olabilir. Antalya’nın bundan iyi bir pay alması Bodrum’a da muhakkak bir yansıması olacağını düşünüyoruz. Buraya bölgelerden direkt uçuş olmasa da İstanbul üzerinden, Dalaman, Antalya üzerinden ek seferler konulup buraya gelineceğini düşünüyorum. Halihazırda zaten uçuşlarda bir yetersizlik söz konusu” dedi.

Yorum Yaz