We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Her şey dahil oteller tüketimi körükledi

Her şey dahil oteller tüketimi körükledi

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Yayınlanan bir rapor, İngiliz tatilcilerin, bir haftalık her şey dahil tatillerde tam 50 bin kalorilik yiyecek tükettiklerini ortaya koydu.

Sözcü.com.tr’de yayınlanan habere göre, düşük kalorili bir içki markası tarafından yürütülen araştırma, tatilcilerin her şey dahil tatil yerlerinde çok sayıda mutfağın tadını çıkardığını ve hatta sınırlarını aştığını, bazılarının her gün 5.115 kalorilik yemek yediğini şaşırtıcı bir şekilde ortaya çıkardı.

Beslenme uzmanları tarafından kadınlar için 2.000 ve erkekler için 2.500 olarak belirlenen günlük kalori tüketiminin iki katından fazla olan 5 bin kalorinin bazı turistler tarafından yarı yarıya içkiyle doldurulduğu da kaydedildi.

Buna göre birçok İngiliz, her şeyin dahil olduğu bir günde tüketilen ortalama 2.240 kalorilik alkolle, günlük kalori alımını yalnızca içkiyle tamamlıyor.

Yetişkinlerin dörtte üçü her gün altı alkollü içeceğin tadını çıkarırken, %14’ü sekizden fazla alkollü içki içiyor.

Ancak araştırma, her 10 İngiliz’den üçünün bunu umursamıyor gibi göründüğünü, çünkü yalnızca beşte birinin son her şey dahil içkilerinde kilo aldıklarını söylediğini ortaya çıkardı.

Markanın kurucusu Tom Bell, “İçkide yanlış bir şey olmasa da, bazı alkollü içecekler yüksek miktarda kalori içerebilir. Tipik bir kadeh şarap 200 kaloriye ve bir bardak bira 350 kaloriye kadar çıkabilir.” dedi.

KALORİ YAKMAK İÇİN BUNLARI YAPIN

Tatil zamanı insanlar yediklerine dikkat etmeden birçok kilo alarak eve dönebiliyorlar. Peki alınan kaloriler en hızlı şekilde nasıl yakılır?

Spor aktiviteleri arasında 1 saatte yaktıkları kalori bakımından pek çok farklı egzersiz çeşidi yer alır. Farklı egzersiz çeşitleri deneyip kendinize en uygun olanlardan bir egzersiz programı hazırlayabilirsiniz.

Örneğin yoga 1 saatte 228 kalori yakmanızı sağlarken saatte 3.2 km hızla yürüyen 90 kiloluk biri 255 kalori yakabilir.

90 kiloluk biri kanoyla yapacağı hafif bir gezinti ile 1 saatte 319 kalori yakabilir. Saatte 16 km. hızın altında hafif bir bisiklet gezintisi de 90 kiloluk bir kişinin saatte 364 kalori yakmasını sağlar.

Yorum Yaz