We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Hintli Gazeteciler, Bodrum’u Anlatacak

Hintli Gazeteciler, Bodrum’u Anlatacak

Hintli Gazeteciler, Bodrum’u Anlatacak

Hintli medya temsilcileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yeni Delhi Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV işbirliğiyle Bodrum’a geldi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti.

Hintli Gazeteciler

Konukların çoğunluğu ‘düğün’ temalı internet sitelerinin yazarı. Bodrum’da Hint düğünlerine ev sahipliği yapabilecek tesisleri dolaşarak, kentin en güzel mekanlarını ve tarihi yerlerini keşfettiler.

Heyeti, Hindistan’ın en fazla okunan online platformları Wed Megood’dan Soha Kala, The  Wedding  Vows’dan Nithyavathi Murali Gopala Krishnan, Shaadi Saga’dan Manish Garg ve Niraj Asishkumar Patel ile Wedding Affair’dan Rajnish Kumar Rathi ile Türk Hava Yolları Yeni Delhi temsilcisi Ritika Seth’ten oluşturuyor. Medya temsilcileri, BOTAV tarafından The Bodrum Paramounth Otel’de misafir edildi. Bodrum’da Hint düğünü yapılan tesisler başta olmak üzere ilçenin tarihi ve doğal öneme sahip bölgelerini gezdiler. Tanıtım çalışmaları için bilgi topladılar.

Hintli Gazeteciler

Hintli Konuklarımızı Ağırlamaktan Mutluyuz

BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar ile birlikte Hintli medya temsilcileri, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı da makamında ziyaret etti. Başkan Aras, görkemli düğün merasimleriyle meşhur Hindistan’ın Bodrum için değerli bir pazar olduğunu ve Hintli misafirleri Bodrum’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. “Bodrum, sadece yaz sezonunda değil, yılın her mevsiminde doğası, iklimi, her konfora ve beğeniye hitap eden konaklama tesisleri ile eşsiz bir şehirdir. Son yıllarda, Hindistan’dan Bodrum’a düğün için gelen konuklarımızı daha fazla ağırlıyoruz. Bu bizim için çok sevindirici. Bu sayede hem turizm anlamında iki ülkenin ilişkileri pekişiyor hem de bizler Hint geleneklerini ve kültürünü yakından tanıyoruz. Kendi kültürümüzü ve tarihimizi de Hindistan’a anlatma fırsatı yakalıyoruz. Umarım bu dost ziyaretler, gelecek yıllarda da artarak devam eder” dedi.

Hintli gazetecilerin ve düğün temalı internet sitelerinin temsilcileri de Başkan Aras’a Bodrum’da görüp tanık oldukları güzelliklerden söz etti. “Bodrum’u ülkemizde anlatmak için sabırsızlanıyoruz” dediler.

 

Gm Dergi’nin diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum Yaz