We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler İNKAY Başkanı Çıkan: İnsan kaynağı eğitimle büyür

İNKAY Başkanı Çıkan: İnsan kaynağı eğitimle büyür

İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Okay Çıkan, GM Yönetim ve Turizm Dergisi’ne dernek faaliyetlerini anlattı. Turizm sektöründe insan kaynaklarının öneminden bahseden Çıkan, konuyla ilgili tüyolar verdi.

İNKAY derneği olarak 2019’dan bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak yürüttüğümüz projelerle derneğimizi pandemiyi bir engel görmeyerek ileri götürmeye ve vizyonunu tüm Türkiye ye açmaya hedefledik.

Bunun için İNKAY üyelik şartlarında değişikliğe giderek tüm İnsan Kaynakları çalışanlarını ve üniversite öğrencilerini derneğimize üye olmalarını kolaylaştırarak üye olmalarını sağladık.

Pandemi de Kariyer Net ile birlikte 12 Üniversiteye online eğitimler vererek gelecekte İnsan Kaynağı olacak gençlerimize bir ışık olmaya çalıştık.

Sosyal Medya artık hayatımızda olduğu için İNKAY söyleşilerimiz İnstagram da “inkaytürkiye” adresinde takip edilen ses getiren, öğretici bilgiler değişik konuklarımız la iletişimizi canlı tutarak halende devam etmekteyiz.
İzgören Akademi ile anlaşarak üyelerimize ücretsiz eğitimlere başladık ve devam ediyoruz.

Aylık toplantılarımız pandemide online artık yüz yüze devam ediyoruz.
Son olarak da İNKAY Akademi’yi hayata geçirmeyi başardık.
İNKAY Akademi her an, her yerde profesyonel yaşamda gereksinim duyduğunuz güncel bilgiyi size sunmaktadır. Online eğitimlerimize bilgisayarınızdan, tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan erişebileceğiniz Bu platformu kullanabilmeniz için İNKAY Derneği Üyeliğiniz gerekmektedir. İNKAY üyelerine ücretsiz olarak sunulan bu platformda, yaklaşık 1300′ e yakın e eğitim bulunmaktadır.

Yönetici yeteneklerini pekiştirici başlıklardan, kişisel gelişime, aile ilişkilerinden dijital dünyaya ait birçok eğitim vardır. Eğitim kataloğundan istediğiniz eğitim başlığını seçtikten sonra kendinize özel olan ana sayfanızdan, eğitim kataloğunuza eklemiş olursunuz. Eğitim kataloğunuzdan istediğiniz eğitimleri ekleme ve çıkarma yapabilirsiniz. Eğitimleri video yani ses ve görüntü olacak şekilde interaktif olarak devam edebilirsiniz. Eğitimlerde aralıklarla interaktif oyunlar, anketler ve sorular görebileceksiniz. Bu da sizin eğitimde aktif olmanızı sağlamaktadır. Aldığınız eğitimlerin sonunda, İNKAY derneği onaylı, kare kodlu başarı sertifikaları sisteminize tanımlanmış olacaktır. Profilinizi kişiselleştirmek için görüntü resminizi ekleyebilir, kendinize ait bilgileri ekleyebilirsiniz. Eğitimlerimiz başarı ile tamamlandığında birbiri ile ilgili konu başlıkları olan diğer eğitimler sırası ile sizlere önerilmektedir. Eğitimleri başarı ile tamamladığınızda başarı sıralamasında dereceye giren her bir değerli üyemize İNKAY Yönetim Kurulu tarafından ödül verilmektedir.

Peki İNKAY Akademi’yi neden oluşturma ihtiyacı hissettik?

Pandemi ile oluşan insan kaynağı sorunu bir tek Turizm Sektörü için değil, birçok ülkede, birçok sektörde artık karşılaşılan bir sorun haline gelmektedir. Fakat ülkemizde güncel duruma baktığımızda, bu sene turizm faaliyeti, geçtiğimiz 2 seneye oranla kat be kat iyi durumda devam etmektedir, otellerin doluluğu, misafirlerin memnuniyeti ve satış rakamlarındaki artan ivme, İnsan Kaynakları ekiplerine, daha da fazla sorumluluk yüklemektedir, çünkü bu artış ve doluluk, hem personel ihtiyacının önemini bir kez daha hatırlattı, hem de personele verilmesi gereken değer konusunu tekrar gündemimize taşıdı. Çünkü maalesef sektör, etkisini azaltarak da olsa devam eden Covid 19 salgını ile dolu tesislerimizde turizm faaliyetini gerçekleştirmemiz için, biz İnsan Kaynakları ekiplerini, doğru bütçe, doğru planlama ve doğru yönlendirme konularında proaktif olarak hareket etmemiz gerektiğinin önemini vurguladı. Biz de İNKAY Derneği olarak artık Dijital İnsan Kaynakları faaliyetlerinde daha da fazla yer alacağız. IK Yöneticisi olarak elimde bir sihirli değnek olsa neleri değiştirirdim diye düşündüğümde, aslında biz görünmeyen sihirli değneğimizle INKAY Ailesi üyeleri ile bir araya geldik ve yıllardır da Başkanı olduğum derneğimiz üyeleri ile gururla üretmeye devam ediyoruz. Ama gerçek bir sihirli değneğim olsa, her ekip üyesinin, turizm sektöründe çalışarak ne kadar şanslı olduklarını anlamalarını sağlar, işlerini daha çok severek çalışan insanlardan oluşan ekip sayılarının artmasını sağlardım.

Yorum Yaz