We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler İSTANBUL’DA LALE ZAMANI

İSTANBUL’DA LALE ZAMANI

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

‘İstanbul Lalesiyle Buluşuyor!’ temasıyla 2005 yılında başlayan İstanbul lale festivali’nin bu yıl onuncusu düzenleniyor. ‘İstanbul Lale Festivali’ süresince Emirgan Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı, çeşitli etkinliklere sahne olacak.

lale

3 Mayıs’a kadar devam edecek festival kapsamında, parklarda, meydanlarda, bahçelerde laleler açacak. Dünyada bir ilk olan ve 545 bin lalenin kullanılacağı “Lale Halısı” da, Sultanahmet Meydanı’nda hayat bulacak.
Festival süresince iki ana etkinlik alanında yerli müzik grupları, canlı konserlerle İstanbullulara keyifli anlar yaşatacak. Ebru sanatçıları yapacakları canlı performans gösterileriyle sanatseverlerle buluşacak. Fotoğraf ve resim sergileri açılacak.

Keyifli ve renkli organizasyonların yanı sıra sportif etkinlikler de İstanbulluları bekliyor… İlki 2013 yılında düzenlenen ve geleneksel hale gelen İstanbul Lale Kupası ITF Uluslararası Kadın Tenis Turnuvası ile lale sporla buluşturuluyor. Ayrıca İstanbul Lale Festivali Üniversiteler Arası Plaj Futbolu Turnuvası heyecanı bu yıl da devam edecek.
Geçmişe renkli bir yolculuk da Lale Festivali Kronolojik Fotoğraf Sergisi’nde yaşanacak.

(Hürriyet)

Yorum Yaz