We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler KAYAK MERKEZLERİNDE RUS İPTALİ YÜZDE 25’İ BULDU

KAYAK MERKEZLERİNDE RUS İPTALİ YÜZDE 25’İ BULDU

Rusya ile yaşanan uçak krizi kayak merkezlerini de vurdu. Yaklaşan yılbaşı öncesi Rus turist akınının beklendiği Uludağ, Palandöken gibi kayak merkezlerinde rezervasyon iptalleri yaşanıyor.

Kayak merkezi

HABERTÜRK’TE YAYINLANAN HABERE GÖRE ; Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Uludağ’da rezervasyon iptal oranı yüzde 25’i geçti. TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, uçak krizi sonrasında Uludağ’da yüzde 25 Rus turist rezervasyonu açığı oluştuğunu belirtti.

‘BÜYÜK SIKINTI VAR’

Açığı Arap turistle kapatma niyetinde olduklarını belirten Akkuş, “Ruslarla ilgili büyük sıkıntılar var. Ruslarla ilgili hiçbir rezervasyon alamıyoruz bu krizden dolayı. Bu kadar ayyuka çıkmadan önce bir kısım rezervasyon vardı ama onlar da iptal edildi” dedi. Güney Marmara Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği Derneği Başkanı Mehmet Haluk Beceren de Uludağ’da sezonun açıldığına işaret ederken şöyle konuştu: “Son Rusya krizinden sonra genel piyasalar nasıl etkileniyorsa biz de o kadar etkileniriz. Son yıllarda Rus azdı ama gene de azda olsa geliyordu.”

Yorum Yaz