We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler KKTC’ye Yapılan Seyahatlere Taksit İzni

KKTC’ye Yapılan Seyahatlere Taksit İzni

GM Haber Merkezi

Temmuz ayının sonunda kredi kartlarıyla yapılan seyahat harcamalarındaki taksitlendirme yasağının ardından, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) KKTC’ye yönelik seyahatlerde yeni bir düzenlemeye gitti. Kredi kartlarıyla yapılan havayolu, seyahat ve konaklama gibi yurtdışı harcamalarındaki taksitlendirme yasağının yanı sıra, KKTC’ye yönelik seyahatlerde farklı bir karar alındı.

Kurumun resmi web sitesinde yayımlanan duyuruya göre, KKTC’ye yapılan seyahat harcamaları için en fazla 3 taksit seçeneği sunulacak. 31 Temmuz’da alınan yasaklama kararının hemen sonrasında yapılan bu açıklamada, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinin yedinci fıkrası uyarınca havayolu, seyahat acenteleri ve konaklama gibi yurtdışı harcamalarında taksitlendirmenin yasaklandığı hatırlatıldı ve şu ifadelere yer verildi:

“31 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yönelik harcamalarda taksitlendirmeye izin verilecek ve bu tür harcamalarda taksitlendirme süresi en fazla 3 ay olarak devam edecek.”

Kurum daha önce 31 Temmuz’da havayolu, seyahat acenteleri ve konaklama gibi yurtdışı harcamalarındaki taksit uygulamasını yasaklamıştı.”

Yorum Yaz