We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler KONSORSİYUM FTI’IN FİNANSAL BORÇLARINI DEVRALDI

KONSORSİYUM FTI’IN FİNANSAL BORÇLARINI DEVRALDI

Certares liderliğindeki yatırımcılar konsorsiyumunun FTI’ı devralması ile başlayan süreç devam ediyor. Konsorsiyum, FTI’ın finansal borçları ile ilgili çalışmalarını ve temaslarını sürdürüyordu. Konsorsiyum, sürecin sonuçlandığını ve borçların devralındığını duyurdu. FTI’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Anlaşma, 16 Nisan 2024 tarihli yatırım anlaşmasının imzalanmasına müteakiben yapıldı.

FTI, Certares liderliğindeki yatırımcılar konsorsiyumu (“Konsorsiyum”) ile FTI GROUP (“FTI” veya “Şirket”) arasında 16 Nisan 2024 tarihli yatırım anlaşmasının imzalanmasının ardından, Konsorsiyumun, krediler ve diğer mali destekler de dahil olmak üzere FTI’ın mali borçlarını piyasa temelli bir süreç uyarınca devralmak için kesin belgeleri imzaladığını duyurdu.

Bu işlem FTI’ın kapsamlı bir şekilde yeniden yapılandırılmasıyla ilgilidir.

Konsorsiyumun 125 milyon Avro tutarındaki yeni öz sermaye katkısıyla birlikte FTI’ın mali durumu ve sermaye rezervleri önemli ölçüde güçlenmiştir. Bu, Şirkete mevcut işleri için yeterli kaynaklar sağlayacak, bir sonraki büyüme aşamasını destekleyecek ve dijital dönüşüm planlarını kolaylaştıracaktır.

Bu işlem bir bütün olarak, bu tür işlemler için tipik olan geleneksel makam onaylarına ve öncesindeki diğer ön koşullara tabidir.”

 

Yorum Yaz