We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler LookBookHoliday ve Airbnb’den stratejik iş ortaklığı

LookBookHoliday ve Airbnb’den stratejik iş ortaklığı

Seyahat acentası LookBookHoliday ve Airbnb Türkiye’de birlikte çalışmak amacıyla bir iş birliği düzenledi. Bu sayede LookBookHoliday Airbnb kullanıcılarına, ev konaklaması yanı sıra otel odası rezervasyon seçenekleri sunan Türkiye’deki tek stratejik ortak şirket oldu.

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan şirket şu ifadelere yer verdi;
“LookBookHoliday dünya çapında tam bağımsız olarak Türkiye’deki ticari ismi “Mallı Turizm & Seyahat Tic. Ltd. Şti” ile bir A grubu seyahat acentesidir. Şirketimiz doğrudan anlaşmalı oteller (+1500), tedarikçi ve distribütör olarak 3. parti ortaklar aracılığıyla, Lookbookholiday markası altında oluşan envanterini; özel ağ kullanarak çok rekabetçi fiyatlarla tur operatörlerine, seyahat acentelerine, havayollarına ve diğer turizm distribütörlerine ürünlerini sunan (B2B/B2C/B2E), konaklama rezervasyonları hizmeti veren, dinamik bir uzman çevrimiçi tatil konaklama sağlayıcısıdır. Esnek teknolojik altyapısı yanı sıra güçlü insan sermayesine sahip şirketimizin konaklama ürünleri içerisinde başta Türkiye, Kuzey Kıbrıs, Yunanistan, Maldivler ve diğer popüler tatil destinasyonlarında, daha çok üst kategori lüks, her şey dahil, plaj ve aile konaklama üniteleri bulunmaktadır.
Teknolojik gelişmelere bağlı olarak firmamız portföyünü her geçen gün arttırmaktadır. İş ortaklarımız, sözleşmeli veri tabanımızı kullandığı gibi; ayrıca firmamız da iş birliği içerisinde olduğu sektörün önde gelen uluslar arası yatak bankalarının teknolojilerine de bağlıdır.

Otelci Dostlarımıza Airbnb’yi Öğretiyoruz!

“X” bir tesis ile direkt sözleşmemiz olmadığı halde, bu konaklama tesisi bize 3.taraf farklı tedarikçiler üzerinden gelmiş ve B2C kanallarda dağıtımında bir engel olmadığı sürece yayına alınabilir. LBH ile Airbnb arasında ki iş birliği mekaniktir; etik mesleki kurallar ve yüksek müşteri memnuniyeti kaygısı ile gerçekleşmektedir. Herhangi bir konaklama tesisi bizimle ya da farklı bir iş ortağı ile B2C’de otelinin ve koşullarının yayınlanmasını kabul etmiş ya da buna bir engel koymamış ise otelin Airbnb platformunda olması çok doğaldır. Bizimle bu zamana kadar iletişime geçmiş kontratlı ya da 3. taraflardan edindiğimiz işletmelerin her zaman sorularına yanıt veririz. Bu platformda tesislerinin yer almamasını talep ettiklerinde; ilgili tesislerin prensiplerine saygı göstererek yayınını ivedi durdururuz.

Airbnb kullanıcılarına, ev konaklaması yanı sıra otel odası rezervasyon seçenekleri sunan Türkiye’deki tek stratejik ortak şirketiz!

Airbnb paylaşım üzerine kurulu bir topluluktur. İlk çıkış noktası ev sahibi ve seyahat severleri buluşturmak olduğundan, kendi iç işleyiş dili (jargon da denebilir) “ev sahipliği” üzerinedir. Evler dışındaki konaklama tesisleri için de halen bu terimi kullanmaktadırlar. Bu operasyonda, şirketimizde bir ekip görevlendirilmiş ve ortak bir isim altında, gerekli talepleri yanıtlayıp rezervasyon oluşturmaktadır. Her bir adım yasal süreç çerçevesinde gerçekleşip olup aksi mümkün değildir. Airbnb içerisinde “Topluluk Politikası / Oteller ve diğer konaklama işletmeleri için standartlar” çok nettir. Airbnb, profesyonel konaklama işletmeleri tarafından ev sahipliği yapılan, benzersiz mekânlar ve kişisel konukseverlik hizmetleri sunan kayıtları Airbnb topluluğuna kabul eder. Bunun, otel ve profesyonel konaklama işletmelerinin türlerine göre bazı kuralları vardır. Ancak ve ancak, iş ortaklarının, uygun kılan vasıfları olması halinde iş ortaklığına devam eder. Bu anlamda; Türkiye’deki bir seyahat acentesi olarak, Airbnb ile iş ortağı olmuş dünyadaki ender örneklerden biriyiz; bu durumdan dolayı da gururluyuz!”

Yorum Yaz