We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Mehmet Dahaoğlu – Alanya’nın dünyaya tanıtımı sürüyor

Mehmet Dahaoğlu – Alanya’nın dünyaya tanıtımı sürüyor

ALTAV, Alanya’nın tanıtımı için dünyanın birçok ülkesinde kullanılacak video içerikler üretti. İki dilde yayınlanacak olan imaj videolarının Alanya’nın tanıtımı için katkı sağlaması amaçlanıyor. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, gazeteci Szilviá Szeszler’in de katkılarıyla Macaristan’da da Alanya tanıtımlarının devam ettiğini dile getirdi.

Dahaoğlu, “Uluslararası tanıtımda kullanılacak Alanya belgeseli, tanıtım filmi ve imaj videolarımız tamamlanmak üzere. Ayrıca Türk Havayolları uçakları için özel bir tanıtım projesi hazırlığındayız” dedi.

Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV) katkılarıyla Yönetmen Kürşat Kizbaz tarafından çekilen Alanya belgeseli, tanıtım filmi ve Alanya’nın farklı yönlerini gösteren 10 imaj videosu 12 ay boyunca dünyanın birçok ülkesindeki tanıtım çalışmalarında kullanılacak. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Tanıtım görsellerimizi güncel tutmak amacıyla hazırlattığımız videolar Türkçe ve İngilizce olacak. İlk imaj videomuz ‘Alanya’da Tarih’ dublaj aşamasının da tamamlanmasıyla birlikte tarafımıza teslim edildi. Bu videolar hem ALTAV hem de Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) yaptığı dünyanın birçok ülkesindeki tanıtımlarda kullanılacak. Ayrıca 2023’ün ilk aylarında Türk Havayolları (THY) uçakları için özel bir tanıtım projesi hazırlığındayız” dedi.

Alanya tanıtımı Macaristan’da da sürüyor

Mehmet Dahaoğlu, “Macaristan’daki tanıtım elçimiz Macar gazeteci Szeszler, ALTAV katkılarıyla Alanya’yı Macar halkına anlatıyor” diyerek, Alanya’nın tanıtımının Macaristan’da da sürdüğünü belirtti. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın Macaristan’daki tanıtım elçisi Szilviá Szeszler’in, 10 milyon nüfuslu ülkesinin reyting rekorları kıran ulusal TV kanalı HirTV’de Alanya’yı anlattı. Haftada 1 kez yayınlanan, milyonlarca izleyici kitlesi olan Mozaik isimli talk show programının canlı yayın konuğu olan Szeszler, Alanya videoları eşliğinde şehrin tanıtımına önemli katkı sağladı.

Alanya için küçük büyük her pazarın önemli olduğunu söyleyen ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de düzenlenen uluslararası turizm fuarındaki Alanya standında tanımış olduğumuz Gazeteci Szilviá Szeszler, ülkesinde son 6 yıldır Alanya tanıtımı için elinden geleni yapıyor. Her yıl Alanya’ya gelerek edindiği bilgileri ve deneyimleri Macar izleyicisi ve okurlarıyla paylaşıyor. ALTAV aracılığıyla Alanya’yı keşfetmesinden sonra tam bir Alanya aşığı ve Alanya’nın tanıtım elçisi haline gelen Szeszler, aynı zamanda Macar basını ile aramızda köprü görevi görerek farklı basın mensuplarının da Alanya’ya gelerek tanıtım çalışmalarımıza katkı yapmasını sağlıyor” dedi.

Yorum Yaz