Mehmet Tunç Müstecaplıoğlu; “Yöneticiliğin Yaşı Yok”

Sektörel Haberler 18 Temmuz, 16:14'de eklendi

Mehmet Tunç Müstecaplıoğlu; “Yöneticiliğin Yaşı Yok”

Orascom Hotels Bölge Müdürü Mehmet Tunç Müstecaplıoğlu ile Yurt dışı ve Türk yöneticiliği üzerine samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Müstecaplıoğlu yeni ve eski yöneticilere de tavsiyelerde bulundu.

Mehmet

 

GM DERGİ ÖZEL HABER

Yurt dışındaki yöneticilik anlayışı ile Türkiye’deki yöneticilik anlayışı arasındaki en belirgin farklar nelerdir?

Üçü bize ait olan, toplam yedi uluslararası oteli olan bir şehirde yöneticilik yapıyorum. 800 küsur otelli gergin Antalya ortamına oranla hayli rahat bir hayatımız var. Yöneticisine tam yetki veren bir şirkette çalışmanın keyfini çıkarıyorum. Umman’ın 4,5 milyon toplam nüfusunun 2 milyonu benim gibi yabancı.

30 farklı ülkeden 850 kadar takım arkadaşım var. Farklı kültürlerdeki insanlarla birlikte, 103 farklı ülkeden gelen misafirlere hizmet etmek güzel bir duygu. Hangi ülke olursa olsun, herkese uluslararası arenada çalışmalarını tavsiye ederim.

 

İyi ve kötü insanlar olduğu gibi iyi ve kötü yöneticiler var

 

Yeni kuşak yönetici adaylarında eski nesil adaylara göre gördüğünüz en büyük değişim nedir?

Yeni-eski ayrımından pek anlamıyorum. İyi ve kötü insanlar olduğu gibi iyi ve kötü yöneticiler var. Yeniler olgunlaşıp ağabeylerini geçebilecekleri zaman direksiyona otururlar. Teniste neredeyse 20 yıldır Federer, Nadal, Djokoviç üçlüsünü izliyoruz. Gençler onları çıkıp yenene kadar, tenis dünyasını Domine edecek bu meşhur üçlü. Takvim yaşına pek önem vermem, işin gerektirdiği performansı gösteren yöneticiler ileri yaşlara kadar yöneticilik yapabilirler.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.