We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA Mısır’da Mir kart için geri sayım

Mısır’da Mir kart için geri sayım

Mısır turizm endüstrisi, dünya kartlarının Mısır’da kullanımını mümkün olan en kısa sürede başlatmayı istiyor.

Tourdom’un haberine göre, Mir ödeme sistemi ve Rus Rublesi ile Mısır bankaları ve turizm merkezlerindeki operasyonlar önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecek. Mısır medyası yazdığına göre, yerel turizm endüstrisi, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını belirtti.
Girişimciler ve otelciler, bir ödeme sistemi getirme prosedürünü ve ruble ile işlemleri hızlandırma talebiyle Mısır Merkez Bankası’na başvurdu. Kış sezonuna bu yeniliklerle başlamak isteyen sektör temsilcilerinin görüşlerine göre, bu durum turist akışını önemli ölçüde artıracaktır. Türkiye’de Mir kartlarının yerel bankaların kullanımına son vermesiyle birlikte Rus turistler Türkiye’de sorun yaşamaya başladı.
Mısır baskısının kaynakları, ikincil ABD yaptırımlarının süreci geciktirmek için bir neden olmayacağını iddia ediyor. Rusya’dan gelen turist akışından elde edilen gelir Mısır ekonomisi için önemli olurken, yerel turizm endüstrisinin temsilcilerine göre, birkaç Rus seyahat şirketi Şarm El-Şeyh ve Hurgada’ya uçuşlarının sayısını artırdığını açıkladı.

Yorum Yaz