We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa DÜNYA Mario Habig – MPI ajansları Travelife sertifikasını hedefliyor

Mario Habig – MPI ajansları Travelife sertifikasını hedefliyor

FTI GROUP’un sürdürülebilirlik taahhüdünde kararlı bir adım daha atıldı: en az beş gelen ajans sürdürülebilirlik programlarını teste tabi tutuyor. Mayıs ayında Meeting Point Morocco ile bir pilot proje başlatıldı.

FTI Group, 2022 yazında başlattığı sürdürülebilirlik gündemi kapsamında kararlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Faaliyet gösteren tüm MP Otellerinin Travelife for Accomodation ile başarılı bir şekilde belgelendirilmesinin ardından, Meeting Point International’ın destinasyon acenteleri de aynı yolu izliyor. “Grubun tamamında bütünsel bir sürdürülebilirlik teklifi oluşturmak bizim beyan ettiğimiz hedefimizdir. Şimdi de dünya çapındaki incoming acentelerimizle daha sosyal sorumlu ve daha çevreci bir turizm için yol alıyoruz” diyor FTI Group CEO’su Ralph Schiller. Kasım 2022’nin sonundan bu yana İspanya, Türkiye, Mısır, Yunanistan ve Kıbrıs’taki şubeler de sertifikasyon sürecine başladı. Destinasyon Yönetim Şirketleri ya da kısaca DMC’ler, kapsamlı dokümantasyon ve optimizasyon süreçlerinden geçerler. Buna ek olarak, sürdürülebilirlik standartlarını daha da oluşturmak ve sürekli geliştirmek için çalışanlar atölye çalışmaları, eğitimler ve en iyi uygulama örnekleri aracılığıyla değerli bilgiler ve kılavuzlar alırlar. Meeting Point International ve Travelife arasındaki işbirliğine bu yılın ilkbaharında karar verilmişti: Bağlı kuruluşu Meeting Point Morocco ile Mayıs ayında sürdürülebilirlik programı için bir pilot uygulama başlatan Kuzey Afrika destinasyon acentesi, öncü olarak bilgi birikimini yeni gelen beş şirkete aktarıyor.

FTI Group DMC CEO’su Mario Habig, “Sektörümüzün birleşik hedefi, sosyal ve çevresel açıdan sorumlu seyahati standart haline getirmek olmalıdır” diyor ve ekliyor: “Acentelerimizin arzusu, yüksek kaliteli ürün portföyümüzde yeni bir kuantum sıçraması sağlamak için dünya çapındaki müşterilerimize sürdürülebilir hizmetler sunabilmektir.”

FTI GROUP’un sürdürülebilirlik stratejisinde önemli bir yapı taşı

Turizm sektöründe etkin sürdürülebilirlik kılavuzları için önde gelen kurumlardan biri olan Travelife’a bağlılık, sosyal sorumluluk ve çevre konusunda özellikle yüksek standartlara bağlılık anlamına gelmektedir. Travelife Engaged olarak başlayan destinasyon acenteleri, 100’den fazla kriterin masa başı denetimiyle kapsamlı bir şekilde incelenmesinin ardından verilen ortaklık adımı için kapsamlı bir dokümantasyon sürecinden geçmektedir. Bu, DMC’lerin çevresel etkileri nasıl en aza indirdiğini, hayvan refahı kurallarına uyumu ve çalışanlara adil muameleyi içerir.

Yeni gelen acentelerin sürdürülebilirlik programlarına kademeli olarak bağlılığı, FTI GROUP’un yeni sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçasıdır. Bu strateji ile şirket sosyal sorumluluğunu yerine getirmekte ve Avrupa Birliği’nin iklim ve çevre hedeflerinin yanı sıra Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini de dikkate almaktadır. Bireysel seviyeler Grubun tüm şirket alanlarını kapsar ve hem ilgili teklif ve hizmetleri hem de FTI GROUP çalışanlarının kişisel çalışma ortamını ve müşteri iletişimini içerir.

Yorum Yaz