We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Nefesoğlu, “Turizmde ilk hareketlilik Ramazan Bayramı ile başlıyor”

Nefesoğlu, “Turizmde ilk hareketlilik Ramazan Bayramı ile başlıyor”

Turizm sektörünün öncü oyuncularından Tatilbudur.com’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Nefesoğlu Ramazan Bayramı’na ilişkin talep ve rezervasyonları değerlendirdi. Nefesoğlu’na göre il bazlı Antalya, Muğla ve Aydın’da öne çıkan taleplerde otel bazında en çok tercih edilen bölgeler olarak Alanya, Side, Kemer, Kuşadası ve Bodrum ilk sıraları alıyor.

Yaz tatiline göre daha kısa süren bayram tatili için konaklamalar ortalama 3 gece 4 gün olacak şekilde planlanırken; kültür turlarında yurt içinde Kapadokya, Safranbolu ve İzmir çevresi öne çıkarken yurt dışında ise bu talepler Paris, Balkanlar ve İtalya’da yoğunlaşıyor.

6 Şubat’ta gerçekleşen deprem felaketi sonrası turizm sektörü tüm enerjisi ve önceliğini bölgeye destek üzerine yoğunlaştırırken, tüketici tarafında da erken rezervasyon taleplerinde düşüş yaşandı. Bayram tatilinin yaklaşmasıyla tüketici davranışları yavaş yavaş yine önceki hedeflenen değerlere döndü. 2023 Mart ayı talepleri 2022’nin üzerinde gerçekleşti. Ramazan Bayramı tatili için konaklama talepleri 20 Mart’a kadar stabil devam ederken, 20 Mart haftası itibari ile artışa geçerek 27 Mart haftası itibari ile de önceki dönemin 2 katına çıktı.

Yorum Yaz