We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Pinzuti, “Norveç’teki Rallarvegen rotası yılda 125 bin bisikletsever ağırlıyor”

Pinzuti, “Norveç’teki Rallarvegen rotası yılda 125 bin bisikletsever ağırlıyor”

Dördüncü kez kapılarını açan ATF 2022-Antalya Turizm Fuarı 27 -28 Ekim 2022 tarihlerinde Antalya Expo Center ANFAŞ’ta gerçekleşti. Antalya Turizm Fuarı panellerinde uzmanlık alanlarında önemli isimleri ağırladı. Bisiklet Turizmi Uzmanı ve Bikenomist Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Pinzuti de paneller kapsamnda konuşma yaptı.
Pınar Pinzuti; “Kırsal Turizm Ve Kırsal Kalkınma Bağlamında Bisiklet Turizmi” üzerine dünyadan örnekler vererek anlattı.

İtalya’da 2019 yılında lanse edilen Calabria Milli Parklar Rotası’nın ( 545 km) bir kaç yıl içinde nasıl ülkenin en tanınan rotası haline geldiğini aktaran Pinzuti “ İspanya’da Camino de Santiago rotası nasıl yılda 125.000 bisikletsever tarafından ziyaret ediliyor, Norveç’teki 80 km’lik Rallarvegen rotası temmuz ve ağustos aylarında nasıl 25.000 kişi tarafından pedallanıyor” dedi.

Ülkemizde deki bisiklet turizminin gelişimi hakkında ise “Ekonomik olarak geride kalmış bölgelerdeki köy yolları bisiklet turizmini geliştirmek için çok büyük bir potansiyale sahip” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz