We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Rubtsov, “Türkiye için büyüme beklentimiz %25

Rubtsov, “Türkiye için büyüme beklentimiz %25

GM Haber Merkezi

Yaklaşan 2023 sezonunda bazı popüler ülkelerde tatil fiyatları 2022’ye göre değişiklik göstermezken bazı destinasyonlarda ise turistlere fiyat artışından daha az etkilenmeleri için erken rezervasyon öneriliyor. Fun&Sun CEO’su Vladimir Rubtsov, 2023 yaz sezonu tahminleri hakkında konuştu.

2023 yazında Türkiye’de karlı bir şekilde nasıl dinlenilir, Mısır, Maldivler ve Tayland’da tatil fiyatları ne olacak? Vietnam hayranlarını hangi yeni öğeler bekliyor? Bu sorular, Fun&Sun CEO’su Vladimir Rubtsov tarafından yanıtlandı. Ator’un haberinde Rubtsov’un Türkiye tatili için önerilerine de yer verildi.

Fun&Sun Ceo’su Vladimir Rubtsov, 2023 yazında turistlerin Türkiye’deki tatillerinde nasıl avantajlı olabileceğini anlattı. Rubtsov, “Önceden tur rezervasyonu yaptırmak iyi bir yol. 2023 yazı için ortalama erken rezervasyon kontrolü, artık 2022 yazı için erken rezervasyon turlarının fiyat etiketiyle karşılaştırılabilir. Yani, 2022 yazı için 2021 kışında aldığınız fiyata 2023 yazı için aralık ayında bir Türkiye turu satın alabilirsiniz” dedi.

Turistler 2022 yazı için Türkiye turları rezervasyonu yapıyor

Erken rezervasyon talebinden bahseden Vladimir Rubtsov, 2021 yılına göre 2,5 kat artış gösterildiğini belirterek bu oranın çok olumlu bir veri olduğunu dile getirdi.

Vladimir Rubtsov, Rusya’nın erken rezervasyona olan ilgisinin geri döndüğünü söyleyerek, “Tam 2022 yazında tur rezervasyonu yapan turistler, yüksek fiyatlar, ürün eksikliği, uygun kalkış tarihlerinin olmaması ve sınırlı hava yolu seçenekleriyle karşı karşıya kaldı. İnsanlar seyahat etmekten korkuyordu. Şimdi turistler geçen yıl orada olmayan her şeyi görüyor. İstedikleri turun fiyatını kendileri belirleyebilirler. Müşterilerin daha fazla seçeneği ve fırsatı var” dedi.

Türkiye’ye olan talep hakkında genel olarak konuşan Vladimir Rubtsov, 2022 yazında yaklaşık 3,5 milyon turistin tur operatörleri aracılığıyla Türkiye’ye geldiğini kaydetti. Gelecek yıl, pazarın %20-25 oranında büyümesi bekleniyor.

Yorum Yaz