We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler “Ruslar Türkiye’de denizden çıktı…”

“Ruslar Türkiye’de denizden çıktı…”

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Rus medyası, Türkiye’ye giden Rus turistlerin tatil tercihlerinin değişmeye başladığına dikkat çekti. “Her şey dahil” sistemi olan tatil köyleri yerine, daha az yıldızlı otelleri tercih eden Rus turistlerin sayısı artışa geçti.

Turkrus’un haberine göre, böylece turistlerin deniz dışında, kültürel ve turistik gezilerle otellerin dışında da zaman ve para harcamaya başladıkarına vurgu yapıldı. Turlar dışında kendi başlarına Türkye’ye gidenler, deniz-kum tatili dışındaki tarih-kültür odaklı gezilerle Türkiye’yi daha detayı keşfetmeye başladı.

Travelata.ru’nun verilerine göre, Türkiye’ye giden Rus turistlerin sayısı geçen sezona göre yüzde 48 arttı.

Marmaris ve Bodrum’u tercih eden Rus turistlerin oranı ise yüzde 14’e yükseldi.

3-4 yıldızlı otellere olan talep artarken, uzmanlar bunu Türkiye’de fiyatlarda yaşanan artışın yanı sıra, Rus turistlerin özellikle Ege sahillerinde otel dışında daha fazla zaman geçirmesine, tarihi-kültürel yerleri ziyaretlerine bağlıyor.

Rus turistlerin çoğu hala imkanları ölçüsünde Türkiye’de beş yıldızlı otelleri tercih etmeye devam ediyor.

Sitenin verilerine göre, bu sezon Rus turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerlerin başında Alanya (yüzde 31) ve Kemer (yüzde 22) geliyor.

Beş yıldızlı otellere yapılan ortalama harcama Alanya’da 168 bin ruble, Kemer’de 182 bin ruble.

Yorum Yaz