We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Rusya ile Türkiye arasındaki uçuş süresi kısalıyor

Rusya ile Türkiye arasındaki uçuş süresi kısalıyor

Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle Rusya’nın güneyindeki büyük bir bölgenin sivil uçuşlara kapatılması Rusya-Türkiye arası uçuş sürelerini uzattı. Yabancı kaynaklara göre, bu sorunun ortadan kaldırılması Rusya hükümetinin gündeminde yer alıyor.

Turkrus’un haberine göre, Rusya’nın güneyinde şu anda kapalı olan hava bölgesinden bir kısmın yakında uçuşlara açılması konusu ilgili makamlarda ele alınıyor. Soçi’ye doğrudan uçuşlarda 10 kilometrelik bir bölge yasak kapsamından çıkarılmadı. Uzmanlar bunun uçuş sürelerini kısaltacağını, Türkiye uçuşlarını da etkileyeceğini belirtiyor.

Yetkililer hava sahasının bir kısmının kullanılmasına izin verirse, Vnukovo’dan Soçi’ye uçuş süresinin 20 dakikadan fazla azalabileceğini belirtiyor. Bir başka kaynak, Moskova’dan Türkiye’ye uçarken de uçuş süresinin kısalacağını, ama ne kadar olacağının henüz hesaplanmadığını belirtti. Soçi Havaalanı çalışmayı durdurmadı, ancak özellikle Moskova’ya ulaşımda uçuş süresi arttı. Hava bölgesinin kapanmasından önce, bu hatta seyahat süresi yaklaşık 2,5 saat iken şu anda en az dört saat sürüyor.

Yorum Yaz