We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler  Sektörün Sorunları Tek Elden Çözülmeli

 Sektörün Sorunları Tek Elden Çözülmeli

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

 Sektörün Sorunları Tek Elden Çözülmeli

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği İstişare Toplantıları şehrin doğu bölgesi otelleriyle devam etti.

ALANYA Turistik İşletmeciler Derneği’nin düzenlediği (ALTİD) 2019 Bölgesel İstişare Toplantıları’nın ikincisi Kestel, Mahmutlar ve Kargıcak otel işletmecileriyle yapıldı. Bölgesel ve turizme yönelik gelişmelerin ele alındığı toplantıya First Class Otel ev sahipliği yaptı. Toplantıya ALTİD Başkanı Burhan Sili, Kargıcak Turizm Yatırımcılar Birliği Başkanı Muzaffer Barcın, yönetim kurulu üyeleri ve turistik otel işletmecileri katılım gösterdi.

Kazı Çalışmalarına Destek Verilecek

Toplantıda, uluslararası tanıtım çalışmaları, altyapı sorunları, turizm sektörünü yakından ilgilendiren yasal düzenlemeler, Syedra Antik Kenti’nin kazı çalışmalarına destek verilmesi ve Alanya’nın doğu kısmında bulunan turistik otel işletmelerinin bağlı olduğu derneklerin bir araya toplanması ve ALTİD çatısı altında Kestel-Kargıcak bölgesini kapsayan alanda tek elden çalışmaların sürdürülmesi konuları masaya yatırıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hüseyin Baraner: “The Marmara Case”

Sorumlusu kim?

Küresel marka olmak öyle sadece yemek-içmek ile olmaz . Küresel mevzuata ve kurallara istinasız bir şekilde tüm detayları ile uyacaksınız. Müşterinize verdiğiniz güven sözünün arkasında duracaksınız. Müşteriniz size tüm etnik ve yasal haklar konusunda aralıksız 7/24 inanacak.

Ancak bir otelci mahkeme kararı ve güvenlik/asayiş kurumlarının resmi talebi olmamasına rağmen  siyasi üst otoritelerin baskısına ne kadar dayanabilir. Böyle bir durumda otelci hangi kurumdan, birlikten yardım isteyebilir, “hayır ” demeye cesaret edebilir?

Zor, burada yazamayacağım kadar zor bir durumdayız.

Mevzuat bizi bağlıyor, zira bu ibareleri tüm otel web sitelerinde yazan biz otelciler değil miyiz?

“Otel işletmesi olarak kişisel verilerinizin güvenliği hususuna azami hassasiyet göstermekteyiz. Bu bilinçle, şirket olarak ürün ve hizmetlerimizden faydalanan kişiler dahil, şirket ile ilişkili tüm şahıslara ait her türlü kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanunu”)’na uygun olarak işlenerek, muhafaza edilmesine büyük önem atfetmekteyiz. Bu sorumluluğumuzun tam idraki ile Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verilerinizi aşağıda izah edildiği surette ve mevzuat tarafından emredilen sınırlar çerçevesinde işlemekteyiz.”

 

 

 

Yorum Yaz