We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Şensoy: “Bisiklet turizmi TGA’nın gündeminde”

Şensoy: “Bisiklet turizmi TGA’nın gündeminde”

TGA faaliyetleri ve Kayak Merkezlerinde Bisiklet Turizmi başlıklı panelde Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy, Kültür ve Turizm bakanlığının ilgili kuruluşu olarak 2019 yılında kurulduğu günden beri yaptıkları çalışmaları aktardı.

Şensoy; “Ajansın gündeminde ve stratejik planında bisiklet turizminin ayrı bir başlık olarak bulunduğunu ve bakanlığın gündeminden hiç düşmediğini belirtti. Bisiklet dostu destinasyon hedefi ile Türkiye’nin tamamında geliştirme projeleri yapılıyor ve TGA bu projelere görünürlük verip pazarlamasını yapıyor” dedi.

Şensoy; “GoTürkiye sadece bir web sitesi değil, algıyı ölçerek içerik öneren teknolojik bir platform. User Generated Content ile Instagram organik bir büyüme ile 2 milyon takipçiye ulaştı ayrıca ülkemizde 54 ilin kendilerine ait turizm tanıtım sayfaları bulunuyor. Şanlıurfa, Ardahan ve Bartın gibi…”

“Ülkemize spor ve tatil amaçlı gelen turistleri birbirinden ayırarak strateji geliştirmek gerekiyor. Ülkemizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmamız gerekiyor. Turizmci bisiklete binmediği için bisikleti bir deneyimle aracı olarak görmüyor ve ona hak ettiği değeri vermiyor” diye ekledi Ceylan Şensoy.

Yorum Yaz