We-Flytour-GM-Banner-Animation
GlobalYatakBankasi-1A
atf_banner-02
Anasayfa Gündem Side Royal Hotels Genel Müdürü Aydoğan Çetin: Yaklaşan Kurban Bayramı iç pazarı hareketlendirecek

Side Royal Hotels Genel Müdürü Aydoğan Çetin: Yaklaşan Kurban Bayramı iç pazarı hareketlendirecek

Bu yılın kalanı hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Olumsuzluklarla dolu 2 pandemi yılı arkasından baş gösteren Rusya – Ukrayna krizi beklenmedik bir durumdu. Ama krizler ülkesi Türkiye bu durumdan en az etkilenen komşu yada yakın komşu diyelim , ülkelerden. Bu konuda düzgün bir politika da yürütmeye çalıştığımızı düşünüyorum. Kalan süreç turizm adına yukarıya doğru bir ivme ile devam edecek diye düşünüyorum. Temmuz ve Ağustos aylarına bayram , okul tatilleri ve iç turizmin de yapacağı katkı kaçınılmaz. Ben yaz sezonunun kapanışını iyi yapacağımızı ve kış döneminin de verimli geçeceğini düşünüyorum.

Side Bölgesi olarak bu yıl en dikkat çeken nokta nedir?

Side bölgesinin ve çevresinin tarihi bir dokuya ve doğal güzelliğe sahip bir destinasyon olmasının yanı sıra , turizmin ilk başladığı dönemlerden bu yana özellikle Alman pazarında biliniyor olması , içinde bulunulan krizden en az zararla çıkmasına ön ayak olmuştur. Özellikle 2 yıldır özlediğimiz Alman misafir portföyünün geri dönüş yapması ve bunun bölgede varlığı artan İngiliz pazarı ile desteklenmesi Side nin dikkat çeken bir unsuru.

Satışlarınız ve bundan sonraki doluluklarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Side Royal hotels olarak 2021-22 kış sezonu da tesislerimizi açık bıraktığımız için kıştan gelen bir doluluk ivmesi ile yaza güzel bir başlangıç yaptık.

Doluluklarımız hedef bütçemize paralel bir şekilde ilerlemekte . Temmuz ve Ağustos ayı ile ilgili genel olarak bir sıkıntının olacağını düşünmüyorum. Temmuz başında yer alan Kurban bayramı ile beraber iç turizmin de yapacağı katkı doluluklarda önemli bir etken olacaktır. Çeşitli pazarlarda tanıtım faaliyeti yapmamız kendi adımıza misafir çeşitliliği ve doluluk anlamında artımız.

2023 sezonu sizce nasıl geçecek?

Pandeminin hızını yavaşlatması ve hatta bitme noktasına gelmesi ile beraber hareketlenen ülke turizmi

Ukrayna-Rusya krizi ile hızını azaltsa da bir toparlanma süreci tekrar başladı. Umuyoruz ki bu beklenmedik krizin son bulması ile beraber 2022-23 kış sezonu da dahil olmak üzere 2023 yazı ile ilgili beklentimiz yüksek.

2022 yılından otel yatırımcısı, yöneticisi ne ders çıkarmalı?

Ben 2022 yılı ile ilgili şunu belirtmek istiyorum. Tüm pazarlarda tanıtım hızını “pandemi kısıtlamalarının” izin verdiği sürece kesmeyen , pandemi sürecine saklanıp hizmetinde kısıtlamaya gitmeyen ve personel de tutmak adına 2021-22 kış döneminde de tesisini açma cesareti gösterenler bu süreçten başarı ile çıkmıştır.

Üniversitede çok kıymetli pazarlama hocamız rahmetli Fikri hocamızın bize öğrettiği bir deyiş vardı “not see the forest for the trees” sorunun küçük bir parçasıyla uğraşırken büyük resmi kaçırmak. Bu bir çok konuda yol göstericimiz olmalı.

Son olarak eklemek istediğiniz mesajınızı alabilir miyiz?

Ben Öncelikle GM ekibine turizme verdikleri sonsuz destek ve turizmcinin yanında oldukları için çok teşekkür ediyorum. Tüm camia ya başarılarla dolu , krizsiz bir sezon ve sezonlar diliyorum.

Yorum Yaz