Singapur Hava Yolları, İstanbul Uçuşlarında Hizmet Vermeye Başladı

Sektörel Haberler 2 Aralık, 14:11'de eklendi

Singapur Hava Yolları, İstanbul Uçuşlarında Hizmet Vermeye Başladı

Singapur Hava Yolları (SIA) filosunu modernleştirmeye, Türk pazarına yeni tanıtılan ve dünyanın en modern uçaklarından biri olan A350-900’ü bünyesine katarak devam ediyor. 1 Aralık 2019 tarihinde saat 14.25’te İstanbul Havalimanı’ndan ilk seferini gerçekleştiren A350-900 zarif görünümü kadar teknolojik özellikleri ve konforu ile de göz doldurdu.

Sayısız ödülün sahibi Singapur Hava Yolları yeni uçağı ile, aynı zamanda en yeni uçuş sınıfı olan Premium Economy Class’ı Türkiye’deki misafirlerine sunan ilk ve tek hava yolu şirketi olma özelliğini de elde etti. Singapur Hava Yolları, Premium Economy Class konforunu getiren yeni uçağı A350-900’ün İstanbul’dan yapacağı ilk uçuşu nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda renkli bir tanıtım yaptı.

İzleyicilerden Büyük Alkış Topladı

 

Anadolu temalı koreografisiyle dans gösterisi izleyenleri büyüledi. Dans gösterisi sonunda, dansçıların oluşturduğu iki kuleyi birbirine bağlayan dev kurdele ise İstanbul ile Singapur arasındaki kültür köprüsünü simgeledi. Gösteri izleyicilerden de büyük alkış topladı.

 

“Türkiye’ye Güveniyoruz, Premium Economy Class’ı Getiriyoruz”

 

Singapur Hava Yolları Avrupa Bölge Başkanı Sek Eng Lee tanıtım konuşması yaptı. Lee, “En yeni ve modern uçağımız A350-900’ün hizmete girmesi ve Türkiye’de Premium Economy Class konforunu başlatmış olmamız, hava yolumuzun Türkiye’ye olan güveninin bir yansımasıdır” mesajını verdi. Sayın Lee, İstanbul’a gerçekleştirilen ilk uçuşun 29 Ekim 1987’de Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına denk geldiğini hatırlatarak, Türk müşterilerin gösterdiği büyük desteğe ek olarak yeni havalimanı için de müteşekkir olduklarını sözlerine ekledi.

“Singapur Hava Yolları’na Teşekkür Ederim”

İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri İsmail Şanlı konuşma gerçekleştirdi. Şanlı, ‘Singapur Hava Yolları’na, İstanbul Hava Limanı’nın bölgenin en önemli bağlantı noktası olmasına katkılarından dolayı teşekkür ederim’ dedi.

 

İlk Uçuşa Özel Menü Ve Özel Seyahat Yastığı Hazırlandı

Menüde yer alan yemekler, Singapur Hava Yolları’nın Türkiye Facebook Sayfası’nı takip eden 100.000’den fazla kişinin oyları ile belirlendi. Business Class menüsünde Zeytinyağlı Yaprak Sarma, Adana Kebap ve Kadayıf yer aldı. Premium Economy ve Economy Class’ta uçan yolculara İmambayıldı, Adana Kebap ve Sütlaç gibi Türk Mutfağı’nın en sevilen lezzetleri sunuldu. Ayrıca her bir yolcuya ünlü Fransız modacı Pierre Balmain tarafından tasarlandı. Sarong Kebaya hostes üniforma kumaşlarından dört renkte hazırlanmış seyahat boyun yastığı hediye edildi.

 

Jetlag Etkisini Azaltan Uçak

 

Singapur Hava Yolları’nda toplamda 253 koltuk bulunmaktadır. Airbus 350-900, ileri teknolojisi ve üstün operasyon verimliliği ile yolculara çok daha gelişmiş bir seyahat deneyimi sunmaktadır. Airbus 350-900’de daha yüksek tavan, daha geniş pencereler ve daha geniş iç gövdenin yanı sıra jetlag etkisini azaltmak üzere özel olarak tasarlanmış kabin içi aydınlatma sistemi de bulunuyor. Uçakta ayrıca Wi-Fi erişimi ve son teknoloji dokunmatik ekranlı kabin içi eğlence sistemi KrisWorld yolcuların hizmetine sunuluyor.

 

Singapur Hava Yolları en modern uçaklardan biri olan A350’yi operasyona alarak bir önceki uçak tipine göre %25 daha az karbon salınımı ve yakıt tüketimi sağlayacak.A350-900, daha aerodinamik bir tasarım, daha hafif malzemeler, çok daha sessiz motor ve daha geniş bir kabin alanına sahip.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.