We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Turizmcilerin “savaş” çözümü

Turizmcilerin “savaş” çözümü

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Moskovskiy Komsomolets gazetesi yurtdışındaki popüler tatil beldelerinde Rus ve Ukraynalı turistler arasında sorun yaşanmaması için otellerin ve gezi güzergahlarının birbirinden ayrıldığını yazdı.

Gazeteye konuşan Mısırlı turizmciler turist rehberlerinin Rus ve Ukraynları grupların karşılaşmaması için sürekli telefonla temas halinde olduklarını söyledi. Bir rehber buna rağmen turistlerin bazen karşı karşıya geldiğini ve taraflar arasında yumruklaşmaya varan gerginlikler yaşandığını dile getiriyor.

Turkrus’un aktardığı habere göre Luksor’da organizatörler Rus turistleri yalnızca Ukraynalılardan değil Çek ve Polonyalı turistlerden de ayrı tutmak için büyük çaba harcıyor.

Ancak gazete şimdilerde ilk zamanlardaki kadar çok gerginlik yaşanmadığını da aktardı. Turizmcilere göre havanın yatışmasında her iki ülkeden gelen turist sayısının azalması da rol oynuyor.

Moskovskiy Komsomlets’e konuşan Türk turizmciler de benzer gözlemler aktarıyor.

Yorum Yaz