We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Türk Otelciden “Her Şey Dahil Otellerde Alkollü İçki” Açıklaması

Türk Otelciden “Her Şey Dahil Otellerde Alkollü İçki” Açıklaması

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türk Otelciden “Her Şey Dahil Otellerde Alkollü İçki” Açıklaması

Rusya’da Türk otellerinde uygulanan “her şey dahil sistem” sorgulanmaya devam ediyor.

İcki

Son olarak, otellerde servis edilen içkilerin sulandırıldığına yönelik iddialar gündeme geldi. Ancak RIA ajansının ulaştığı Türk otelciler, bu iddiaları kesin bir dille reddediyor.

İsminin açıklanmaması koşuluyla ajansa konuşan bir Türk otelci, içkilerin sulandırılmasının oteller için bir avantaj yaratmadığını söyledi.

Turistlerin yurt dışında içtikleri içkileri kendi ülkelerindeki içkilerle kıyasladıklarını belirten sektör temsilcisi, “”43-45 derecelik standart sert alkol kullanıyoruz. İnsanlar pek tabii ki kendi ülkelerinde alıştıkları içkilerle kıyaslayabilirler. Ancak ücretsiz içkilerin sulandırılması söz konusu bile olamaz. Konuklar, bünyelerinin alıştığı çakırkeyifliği yakalayana kadar içmeye devam edecektir. Yani açık büfede bir yerine, üç ya da dört kadeh içecektir. Bu yüzden içkileri sulandırmak işletmelerin masrafını azaltmaz, aksine arttırır. Bu daha çok su, daha çok bardak ve daha çok bulaşık demektir” dedi.

Otelci çoğu zaman içkilerin müşterilerin gözü önünde açıldığına ve bu şişelerin kaçak dolumu önleyen bilyeli kapaklara sahip olduğuna, otellerdeki içki servisinin de yetkili makamlar tarafından düzenli olarak denetlendiğine dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dubai’deki Turistler Mağazalardan Alkol Alabilecekler

Dubai’deki Turistler Mağazalardan Alkol Alabilecekler

Bu haber gezginleri memnun eder mi?

Dubai yetkilileri, yabancı turistler için 30 günlük ücretsiz alkol lisansının alınmasını onayladı.

“Dubai’de yabancı turistlere artık 30 günlük ücretsiz alkol lisansı sunuluyor. Emirlik yetkilileri, bu belgeyle yolcunun ülke yasalarını ihlal etmeyeceğini, ancak yasal olarak alkol alacağını iddia ediyor. Asıl mesele, turistin en az 21 yaşında olması ve bir Müslüman olmaması gerektiği ”diyor.

Bir lisans almak için bir turist pasaportlu herhangi bir MMI mağazasını ziyaret etmeli ve özel bir form doldurmalıdır. Aynı zamanda bir yabancı, pasaportunun ve vize damgasının bir kopyasını orada bırakmak zorunda kalacaktır.

Dubai’de alkol almanın kuralları değişmiyor: hala halka açık yerlerde (kafe ve restoranlar hariç) içemezsiniz, sarhoş olamazsınız…

ART-TOUR tur operatörü Genel Müdürü Dmitry Arutyunov:

“Ve şimdi servis edildiği yerlerde alkol içebilirsiniz. Ayrıca, alkoller uzmanlaşmış mağazalarda satılmaktadır, ancak turistler için alakasızdır, çünkü otelde veya Dubai’ye varışta gümrüksüz olarak satın alabilirler. Bununla ilgili herhangi bir sorun yok ve her şey el altında iken özel dükkanlar aramak, lisans almak, ve olası bir şeyler bulmak pek mümkün değil, ”diyor.

Bu inovasyon bakış açısına göre, çoğunlukla Dubai’ye uçan ve otellerde değil arkadaşlarıyla ya da tanıdıklarıyla yaşayanları etkileyecektir.

Ancak başka görüşler de var. Bazı uzmanlar eminiz: inovasyon turistleri memnun edecektir. Çünkü restoranlarda alkol fiyatları ısırır ve az sayıda insan bütün tatil için yeterli şişe ile nöbetçi satın alır. Tabii ki, Dubai yetkililerinin inisiyatifiyle seyahat edenlerin daha fazla ilgisini çekmesi pek mümkün olmamakla birlikte, genel olarak yön görüntüsünün olumlu bir etkisi olacaktır.

1 yorum

ulas deniz 19 Temmuz 2019 - 16:52

ne yazıkki türkiyedeki bütün otellerin ickileri sulandırma islemleri yapıyorlar sözde costu kurtarmak ama kalitesiz hizmet yapıyor

Cevapla

Yorum Yaz