We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler TÜRK TURİZMİ ITB BERLİN’DE RÜZGAR GİBİ ESTİ

TÜRK TURİZMİ ITB BERLİN’DE RÜZGAR GİBİ ESTİ

Küresel seyahat ticareti fuarı ITB Berlin, 5 Mart’ta Almanya’nın başkentinde başladı. “Seyahat ve Turizmde Geçişe Öncülük Edin” ana temasını taşıyan uluslararası turizm fuarında Türk turizminin önemli temsilcileri de yer aldı. Toplam 150 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan ve 170 ülke, bölgeden 5.500’ü aşkın profesyonel katılımcının yer aldığı fuarın bu yılki konuk ülkesi ise Umman oldu.

MARTI HOTELS & MARİNAS, ITB BERLİN’DE YERİNİ ALDI

Turizm sektörünün tüm paydaşlarını buluşturan bu küresel platformda, Türkiye de, başta Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) olmak üzere STK’lar, oteller, belediyeler ve turizm sektörümüzün diğer paydaşları tarafından temsil edildi.

Martı Hotels & Marinas da turizmin bu önemli küresel buluşmasında geleneksel olarak yerini aldı. Martı Hotels & Marinas, fuarda Hall 3.2 A’da yer alan standında, bünyesinde yer alan resort oteller Martı Resort, Martı Myra’nın yanı sıra Martı La Perla Otel ve butik otelleri Güllü Konakları, Martı Hemithea Hotel ile Martı Marina & Yacht Club’ü, yabancı ziyaretçilere tanıttı. Fuara, Martı Hotels & Marinas adına Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, Başkan Yardımcısı Emre Narin, Pazarlama Müdürü Lina Temelli ve şirket yöneticileri katıldı.

Martı Hotels & Marinas, ITB Berlin’de yerini aldı. Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, “Türkiye turizminin en köklü kuruluşlarından biriyiz. Ülkemize Resort konseptini kazandıran ve imza attığımız yeniliklerle sektörümüze katkı sağlayan Martı Hotels & Marinas olarak, turizmin bu en önemli uluslararası buluşmasında her zamanki gibi yerimizi aldık. Tüm tesislerimizde Alman pazarına yönelik planladığımız büyümenin gerçekleşmesiyle alakalı fuarda aldığımız kuvvetli sinyallerden dolayı mutluyuz. Erken rezervasyonda da, geçen seneye göre büyük bir artış kaydettik. Gelen talepler, yaptığımız temaslar ile 2024’e dair hedeflerimiz, ITB Berlin fuarında da perçinlenmiş oldu” dedi.

“2024’te yeni bir turizm rekoru hedefliyoruz”

Türkiye turizminin 2024 yılında da rekorları hedeflediğine dikkat çeken Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, “Türkiye turizminin en köklü kuruluşlarından biri olarak, ülkemize resort konseptini kazandırdık ve imza attığımız yeniliklerle de sektörümüze katkı sağlamaya devam ediyoruz. Bugüne kadar gerek yurtiçinde ve gerekse yurtdışında her platformda Türkiye turizminin gelişimi için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Türkiye turizminin elçilerinden biri olarak bu önemli küresel buluşmada da Martı Hotels & Marinas olarak yerimizi aldık. Burada otellerimiz ve marinamızda sunduğumuz üstün hizmet kalitesi ve seçkin tatil olanaklarının yanı sıra Türkiye’nin turizmdeki benzersiz zenginliklerini de birçok ülkeden gelen turizm acentaları, tur operatörleri başta olmak üzere yabancı sektör temsilcilerine ve bireysel ziyaretçilere aktarıyoruz. Tüm tesislerimizde Alman pazarına yönelik planladığımız büyümenin gerçekleşmesiyle alakalı fuarda aldığımız kuvvetli sinyallerden dolayı mutluyuz. Erken rezervasyonda da, geçen seneye göre büyük bir artış kaydettik. Gelen talepler, yaptığımız temaslar ile 2024’e dair hedeflerimiz, ITB Berlin fuarında da perçinlenmiş oldu. 2024 yılında turizmde yeni bir rekor hedefliyoruz ve bu hedefi yakalamak için de ülke olarak, sektör olarak kenetlendik” açıklamasında bulundu.

CULLINAN BELEK, TATİL DENEYİMİNİ ITB BERLİN’DE DÜNYAYA TANITTI

Cullinan Belek de, ITB Berlin’e katıldı. Cullinan Belek yetkilileri, fuar boyunca misafirlerine Cullinan yaşam stili ve en ince ayrıntıların düşünüldüğü benzersiz konaklama seçenekleri hakkında detaylı bilgi verdi.

ITB Berlin, küresel sektör profesyonellerinin katılımıyla 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleşti. Akdeniz’de lüks ve rafine yaşamın harmonisi Cullinan Belek, bu prestijli etkinliğe ikinci kez katılarak misafirlerine sağladığı eşsiz tatil deneyimini ve ayrıcalıklı hizmeti, uluslararası görüşmelerle tekrar global düzeyde iş ortakları ve dünya turizm sektörüne tanıttı. Turizm ve seyahat sektörünün ihtiyaç duyduğu hizmet alanlarını katılımcılara sunan fuara ilgi büyüktü.

Cullinan Belek’ten fuara katılım sağlayan ve sekiz kişiden oluşan yetkililer, fuar boyunca stantta misafirlerini ağırlayarak benzersiz konaklama alternatifleri ve otelin sunduğu özel ayrıcalıklar hakkında bilgiler verdi.

ALANYA, GÖZ KAMAŞTIRDI

ITB Berlin Turizm Fuarı’nda Alanya 80 metrekarelik özel bir stantla görkemli bir şekilde yerini aldı.

Alanya, Türkiye’nin turizm başkenti olarak adını tüm dünyaya duyurmaya devam ediyor. Fuara 80 metrekarelik bir alanda özel olarak tasarlanmış bir stantla katılan Alanya’yı, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen ve ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Özdemir temsil ediyor. Her yıl düzenlenen fuar için uzun süredir hazırlıklarını sürdüren ALTAV ve ALTİD tarafından tüm detayları düşünülerek hazırlanan stantta Alanyalı turizmciler de görüşmelerini yapma fırsatı buluyor.

“Almanya’da yüzde 30 artış var”

ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ITB Berlin fuarı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu fuar için ALTAV ve ALTİD olarak bizler uzun süredir hazırlıklarımızı sürdürüyorduk. Çabalarımız sonucunda, Alanya’nın uluslararası alandaki varlığını güçlendirmek amacıyla özenle hazırladığımız standımızda faaliyetlerimize devam ediyoruz. Turizm profesyonelleriyle yaptığımız görüşmelere istinaden söyleyebilirim ki; Almanya’da 2024 yılı için önceki yıla göre yüzde 30’luk bir artış yakalanmış durumda. Ancak görüşmelerimizde sektör profesyonelleri Almanya’da özellikle yaşlı kesimin Türkiye’yi tercih ettiğini belirtilerek, yeni nesil gençleri ülkemize ve bölgemize çekmemiz gerektiği konusu üzerine de çalışmalar yapmamız gerektiğini konuştuk. Bu doğrultuda, Almanya’da gençlerin tercih ettiği diğer turistik noktaları araştırarak, ülkemizde onlara yönelik aktiviteler ve çözümler geliştirebiliriz. Böylece Almanya pazarında gençlerin Türkiye’yi tercih etme olasılığını artırabiliriz. Ayrıca birçok acente, Almanya’nın 6 farklı şehrinden Gazipaşa-Alanya (GZP) Havalimanına uçmak için Corendon Havayolları’ndan koltuk satın almış. Devam eden satışların da iyi gittiğini bizlere ilettiler. Eğer satışlar aynı şekilde devam ederse koltuk sayıları artırılır, buna paralel olarak da uçak sayılarında artış yaşanır ve gelecek yıllarda Gazipaşa-Alanya Havalimanımız istenilen seviyeye ulaşabilir” ifadelerini kullandı.

İlk gün gerçekleşen görüşme ve ziyaretlerin ardından fuarın ikinci gününde de Alanya standına ziyaretçilerin ilgisi ve turizm profesyonellerinin görüşmeleri yoğun bir şekilde devam etti.

Bakan Ersoy Alanya standını ziyaret etti

ITB Berlin Fuarı’nın ilk gününde Alanya standını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Alanyalı turizmcilerle stantta sohbet ederek, fuarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Ersoy’un yanı sıra Alanya standını ziyaret edenler arasında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem de vardı. Başkan Erdem ve ALTSO heyeti ITB Berlin fuarında standında, Alanya’nın Almanya pazarına yönelik tanıtım çalışmalarına destek verdi.

ELİTE WORLD, ITB BERLİN’E KATILDI

Elite World Hotels & Resort, ITB Berlin Turizm Fuarı’na katıldı. Zincir, fuarda farklı segmentlere hitap eden otellerini tanıtırken franchise iş modeliyle 2030’a kadar 50 otele ulaşma hedefini de sektörün öncüleriyle paylaştı.

Yorum Yaz