We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Türkiye Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarına Çıkarma Yaptı

Türkiye Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarına Çıkarma Yaptı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB), Diş Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Ticaret Bakanlı’ğının desteğiyle gerçekleştirilen fuara Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy, Rotterdam Baskonsolosu Sevgi Kısacık, Ticaret Bakanlığı Ululsararası Hizmet Ticareti Genel Müdür Yardımcısı Alperen Kaçar ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran gibi önemli isimler katıldı.Medulux Health Turizm Acentası Kurucusu ve SanitasSPA Kurucu Ortağıi Tügiad Başkan Yardımcısı, Ulikad Üyesi Dr. Şebnem Akman Balta’da turizm fuarında Türkiye’yi temsil etti.

TURİZMCİLERDEN AMSTERDAM’A ÇIKARMA
Türkiye’den 60 hastane ve sağlık kuruluşunun yer aldığı fuarın açılışında konuşan Baran, Avrupa’nın ticaret merkezi konumunda bulunan ve 500 binin üzerine Türk vatandaşının yaşadığı Amsterdam’da gerçekleşen fuar ile Türkiye’nin ve Ankara’nın sağlık turizmi potansiyelinin yurt dışında tanıtılmasının amaçlandığını bildirdi.

“BİRÇOK GÖRÜŞME YAPTIK”
Fuarda çok yoğun bir ilgi ile karşılaştıklarını söyleyen, Dr. Şebnem Akman Balta, Avrupalı turistler Türkiye’yi çok seviyor, özellikle yaz aylarında Türkiye’ye yoğun bir ilgi oluyor. Biz de burada birçok görüşme gerçekleştirdik gösterilen ilgiden çok memnunuz” dedi.

TÜRKİYE TANITILDI
Amsterdam’daki fuara katılan Hollandalı ve Belçikaliziyaretçiler, Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin kalitesini övgüyle dile getirdiler. Türkiye’nin sağlık sektöründeki uzmanlık, teknoloji, hız, kalite ve misafirperverlikleriyle dikkat çektiğine vurgu yaptılar.
Hollanda’da sağlık harcamalarının gayrisafi yurt içi hasıla oranının yüzde 10’dan fazla olduğu ve Türkiye’nin önemli hastaneler, göz merkezleri, diş klinikleri, estetik cerrahi ve tüp bebek merkezleri gibi sağlık kuruluşlarının fuarda yer aldığı bilgisi verildi.

Yorum Yaz