Türkiye’de Bir İlk!  Rus Kafile Ocak’ta Urfa’da!

rus

Türkiye’de Bir İlk!  Rus Kafile Ocak’ta Urfa’da!

Türkiye’de Bir ilk gerçekleşecek.  Artık kış aylarında da Rusları Urfa’da gezerken göreceğiz. Ocak’ta Rus kafilesi Urfa’yı gezecek! Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO) Başkanı Müslüm Çoban, “Özellikle Rusları biz artık kış döneminde Urfa’ya getireceğiz. Bize göre kış ama Ruslara göre ılıman bir iklim. Ocak ayından itibaren artık Rusları Urfa’da görmeye başlayacağız.” şeklinde konuştu.

rus

ŞURO Başkanı Müslüm Çoban, 2021 yılı turizm hedefleri konusunda açıklama yaptı. Çoban; “Özellikle Rusları biz artık kış döneminde Urfa’ya getireceğiz. Bize göre kış ama Ruslara göre ılıman bir iklim. Göbeklitepe olsun, Harran olsun, Halfeti olsun özellikle buralar onların çok büyük ilgisini çekiyor. Bu bakımdan biz Ocak ayından itibaren artık Rusları Urfa’da görmeye başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Rus Acentelerle Kontak Kurduk

Ama biz Şanlıurfa Rehberler Odası olarak, 2 ay öncesinde İstanbul’da, Rusları ve Rusça konuşan toplulukları buna Orta Asya’da, Ukrayna’da dâhil, hem Rusya hem de Rusça konuşan ülkeleri Göbeklitepe’ye de çekmek için bir girişimimiz oldu. Ayrıca Rusları, Türkiye’nin farklı bölgelerine getiren turizm acenteleri ile görüşmeler yaptık. İlk başta bu 100 binlerce Rus’u, hatta belki milyona varan Rus’u Antalya’ya, İstanbul’a getiren 2 acenteyle kontak kurduk. Urfa’da ağırladık. Güzel dönüşler aldık” ifadelerini kullandı.

İlk Kafile Ocak’ta Geliyor

İlk Rus kafilesinin 2021 yılı Ocak ayında kentte olacağını söyledi. Ve  Çoban, sözlerine şöyle devam etti: “Sonraki aşmasında bu sefer turistler getirecek olan tur operatörleri ve acenteleri buraya getirdik. Yine aynı şekilde ağırladık. Onlar da çok memnun kaldılar. Ocak ayından itibaren biz artık Rusları Urfa’da görmeye başlayacağız. 2021 yılı Ocak ayı içerisinde biz ilk Rus kafilesini artık Urfa’da, tabi şu an için Urfa, Mardin ve Diyarbakır merkez Urfa olacak.” Dedi.

Впервые в Турции! Русский Караван в январе в Урфе!

Один из первых в Турции. Теперь мы увидим, россиян гуляющих по Урфе зимой. Российский караван посетит Урфу в январе! Председатель Региональной палаты туристических гидов Шанлыурфы (ŞURO) Мюслюм Чобан сказал: «Мы привезём россиян в Урфу, особенно в зимний сезон. На наш взгляд, наша зима, для россиян мягкий климат. С января мы начнём видеть россиян в Урфе». 

Председатель URO Мюслюм Чобан сделал заявление о целях туризма на 2021 год в области. «Мы особенно привезём россиян в Урфу зимой. На наш взгляд, наша зима, для россиян мягкий климат. Будь то Гёбеклитепе, Харран или Халфети, эти места привлекут их  внимание . В этом январе мы увидим россиян в Урфе ».

Мы связываемся с российскими агентствами

« Мы, как палата гидов Шанлыурфа, два месяца назад в Стамбуле предприняли попытку привлечь русских и русскоязычные общины, включая Среднюю Азию и Украину, в Гёбеклитепе. Кроме россиян мы провели переговоры с турфирмой Турции, привозя в разные регионы. Сначала мы связались с двумя агентствами, которые привезли 100 тысяч россиян, может быть, даже миллион в Анталию и Стамбул. Мы принимали их в Урфе и получили хорошие отзывы» – сказал г-н Чобан.

Первый караван ждём в январе

Он сообщил, что первые группы россиян ожидается в январе 2021 года. И г-н Чобан продолжил свои слова: «Мы пригласили туроператоров и агентства, которые  остались очень довольны. С января мы начнём видеть россиян в Урфе. В январе 2021 года мы ждём первый российский караван, конечно же, в  Урфе, Мардине и Диярбакыре ».

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here