We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Ruslar yılbaşı tatili için rezervasyona başladı

Ruslar yılbaşı tatili için rezervasyona başladı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Turistler, yılbaşı için Türkiye’de aktif olarak rezervasyon yapmaya başladı. Eylül 2022’nin ortası itibariyle, bazı tur operatörlerinin yılbaşı turları için satış rakamları, geçen yılın aynı dönemine ait rakamlardan birkaç kat daha yüksek olarak açıklandı.

ATOR’un haberine göre, tur operatörleri bu sonbaharda, turistlerin kış sezonu için geçen Eylül’den çok daha sık ve daha fazla rezervasyon yaptırdıklarını söylediler.

Yaz sezonunu iyi geçiren Türkiye turizmi, kış aylarında olacak ilgiyi takip ediyor. Kış mevsiminde Rusya’ya doğrudan uçuşun çok az sayıda ülke için olması Türkiye’yi cazip kulan özelliklerden oluyor. Haberde, Rus ve Türk havayolları, Moskova’dan ve Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Red Wings, Сorendon Airlines, Yamal, AZUR air, Southwind, Aeroflot, Azimuth, S7 bölgelerinden kış tarifesinde Türkiye’ye uçmaya devam edeceği belirtildi.
Tur operatörleri, kış ve yılbaşı için uçuş programlarını sunmaya devam ediyor.

Yılbaşında Türkiye’ye talep %30-40 büyüyecek

Uzmanlar, Türkiye’ye talepte önemli bir artış bekliyor. Space Travel’ın tahminlerine göre talep en az %30-40 oranında büyüyecek. Şimdiden, tur operatörlerinin gözlemlerine göre, yılbaşı tarihleri için rezervasyonlar geçen yılın sonbahar başlarına göre çok daha iyi.

ANEX Tour’un basın servisinden yapılan açıklamaya göre ise, şu anda Moskova, Yekaterinburg, Samara, Mineralnye Vody, Sochi, Ufa, St. Petersburg ve Kazan’dan gelen turistler yılbaşı için Türkiye’ye tur satın alıyor.

Space Travel, yeni yıl turlarına olan talebin ana artışının kasım ayına kadar olmayacağı gerçeğine rağmen şimdiden başvurular olduğunu söylüyor. Space Travel, şirketin müşterilerinin İstanbul’da yılbaşı turlarına büyük ilgi gösterdiğini, ancak elbette Antalya dahil Türkiye’nin diğer bölgelerinin de talep göreceğini kaydetti.

Space Travel, “İstanbul’a ek olarak, kış aylarında Antalya’da gelişmiş kış altyapısına sahip 5* otellere talep olacak. Bu segmentteki arzın sınırlı olması nedeniyle kayak merkezlerine de talep olacak” dedi.

Yılbaşı tatilini Antalya’da geçirmek isteyen ANEX Tour turistleri de ağırlıklı olarak 5* otellere dikkat ediyor. ANEX Tour’un bildirdiğine göre, bu gerçek, fiyatlardaki yıllık artışla birlikte, bu yıl Türkiye kışı için ortalama faturada bir artışa yol açtı.

ANEX Tour basın servisi, “Bu yıl ile geçen yılki ortalama çeki karşılaştırırsak, mevcut rezervasyonlara göre bu yıl Türkiye kış turları için ortalama çek iki kat daha yüksek” dedi.
FUN&SUN, Türkiye’ye yılbaşı turları fiyatlarının geçen yıla göre arttığını söylüyor. Fiyattaki artış, hava taşımacılığı maliyetindeki artışla açıklanmaktadır.

Yorum Yaz