We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Akaydın: Alman pazarı 2019’u yüzde 20 geçebilir

Akaydın: Alman pazarı 2019’u yüzde 20 geçebilir

Alman pazarı 2019’u yüzde 20 geçebilir

Aquasun Turizm Genel Müdürü Serdar Akaydın ile Alman pazarının ve Antalya turizminin 2022 yılı sezonu üzerine konuştuk. Akaydın;  Almanya pazarının 2019 seviyelerini yakalayacağını hatta bu rakamların yüzde 20 geçebileceğini dile getirdi.

Siz nasıl bir sezon bekliyorsunuz? 2022 sezonu için öngörüleriniz nedir?

Bizim çalıştığımız tüm pazarlarda iyi bir sezon bekliyorduk ki savaşa kadar. Almanya hariç tüm pazarlarımızın ciddi şekilde savaştan etkilendiğini söylemek mümkün.

Pazarları değerlendirdiğimizde neler söylemek istersiniz?

Almanya pazarının 2019 seviyelerini yakalayacağını düşünüyorum. Hatta yüzde 10 ile 20 arasında üstü rakamları da Alman pazarında görebiliriz. Bu sürpriz olmaz, çünkü bu yıl hem yatak kapasiteleri otellerde müsait hem de en önemlisi o misafiri getirecek koltuk kapasitesi var.

Dolayısıyla Rusya ve Ukrayna’nın bıraktığı boşluğu bir pazarın doldurması mümkün değil ama, ciddi bir boşluk ama eğer Almanya 2019 kapasitelerini aşamazsa kötü geçti olarak algılarım, çünkü benim beklentilerim bu pazardan daha fazla.

HAZİRAN AYI İLE BİRLİKTE OTELLER DOLAR

Sezonun geneline baktığımızda ise ; Haziran’dan itibaren yüksek dolulukları görebileceğiz. Oteller dolup taşmayacaktır. Ancak konaklama sektörünün mutlu olacağı doluluk ve fiyatlar yakalanacaktır.

AÇAMAYAN OTELLER OLACAK

Rusya ve Ukrayna ile çalışan otellerin ise açamama olasılığı kuvettli. Bilahassa Kemer’de bu hissedilecektir. Bu da piyasadan yatak kapasitelerinin çekilmesi anlamına gelir. Geri kalan yatak kapasitelerini de verimli doldurulacaktır.

Yorum Yaz