32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Akaydın: Alman pazarı 2019’u yüzde 20 geçebilir

Alman pazarı 2019’u yüzde 20 geçebilir

Aquasun Turizm Genel Müdürü Serdar Akaydın ile Alman pazarının ve Antalya turizminin 2022 yılı sezonu üzerine konuştuk. Akaydın;  Almanya pazarının 2019 seviyelerini yakalayacağını hatta bu rakamların yüzde 20 geçebileceğini dile getirdi.

Siz nasıl bir sezon bekliyorsunuz? 2022 sezonu için öngörüleriniz nedir?

Bizim çalıştığımız tüm pazarlarda iyi bir sezon bekliyorduk ki savaşa kadar. Almanya hariç tüm pazarlarımızın ciddi şekilde savaştan etkilendiğini söylemek mümkün.

Pazarları değerlendirdiğimizde neler söylemek istersiniz?

Almanya pazarının 2019 seviyelerini yakalayacağını düşünüyorum. Hatta yüzde 10 ile 20 arasında üstü rakamları da Alman pazarında görebiliriz. Bu sürpriz olmaz, çünkü bu yıl hem yatak kapasiteleri otellerde müsait hem de en önemlisi o misafiri getirecek koltuk kapasitesi var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Özel konseptlerin yeni destinasyonu Antalya

Dolayısıyla Rusya ve Ukrayna’nın bıraktığı boşluğu bir pazarın doldurması mümkün değil ama, ciddi bir boşluk ama eğer Almanya 2019 kapasitelerini aşamazsa kötü geçti olarak algılarım, çünkü benim beklentilerim bu pazardan daha fazla.

HAZİRAN AYI İLE BİRLİKTE OTELLER DOLAR

Sezonun geneline baktığımızda ise ; Haziran’dan itibaren yüksek dolulukları görebileceğiz. Oteller dolup taşmayacaktır. Ancak konaklama sektörünün mutlu olacağı doluluk ve fiyatlar yakalanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Antalya'ya uçakla gelen turist sayısı 4 milyonu aştı

AÇAMAYAN OTELLER OLACAK

Rusya ve Ukrayna ile çalışan otellerin ise açamama olasılığı kuvettli. Bilahassa Kemer’de bu hissedilecektir. Bu da piyasadan yatak kapasitelerinin çekilmesi anlamına gelir. Geri kalan yatak kapasitelerini de verimli doldurulacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sezon açıldı: sahte rezervasyonlar arttı
GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER