24.5 C
Antalya
Salı, Temmuz 5, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Deliveli: Marmaris turizmcisinin bu yıl yüzü gülecek

GETOB Başkanı Mustafa Deliveli, Marmaris, kötü günleri geride bırakmaya hazır. Sezonu Nevruz Bayramı ile açılan Marmaris’te turizmcilerin yüzü bu yıl gülecek.” dedi ve İngiltere ve alternatif pazarlarla sezonun iyi geçeceğini ifade etti.

Marmaris Bölgesi’nin 2022 sezonu hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Son iki yılı zorlu geçiren Marmaris, bu yıl eski güçlü günlerine geri dönüyor. Öncelikle İskandinav pazarı bölgemize eskisi gibi ilgi göstermeye başladığını görmekteyiz.  Sırbistan pazarından da Dalaman ve Marmaris bölgesinde tatil yapma istekleri olduğunu yaptığımız görüşmeler neticesinde söylemek mümkün.

İngiliz pazarı en önemli pazarınız bu pazar hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Bölgemize gelen turistlerin yüzde 55’ini İngiliz turistler oluşturmakta. Pandemi öncesi 2019 yılında bölgemizde 780 bin İngiliz turist ağırladık. Bu yıl bu pazardan Dalaman bölgesine 1.3 Milyon koltuk planlaması bulunmakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk turizmciler sezondan umutlu

SEZON UZADI

Sezon ne zaman başlayacak?

Şu anda bölgemizde büyük oteller yavaş yavaş açılmaya başladı. İran’dan mart ayında Nevruz operasyonu gerçekleştirdik. 1 Nisan itibariyle birçok otel kapılarını hizmete açacaktır. Bu bölgemiz için sezonun uzaması anlamında önemli bir gelişmedir. Bu noktada erken tarihli uçuşların bölgemize yapılması ve gelecek yıl bu tarihin öne çekilmesi bizi son derece mutlu ediyor.

ORTA DOĞU’DAN CİDDİ TALEP VAR

Bizim açısından olumlu bir sezon olacak. Tabi ki Ukrayna ve Rusya’nın olumsuz etkisini biz de hissedeğiz. Ancak alternatif pazarlara yaptığımız yatırımların meyvesini alacağımız bir yıl olacak.  Özellikle Orta Doğu pazarından ciddi talepler var. Dalaman’a Direk uçuşların olması ve 2009 yılından sonra gelmeyen İsrail’de bu yıl devreye girdik. Bunlar eklenen yeni pazarlarla birlikte biz Marmaris olarak kaybımızı fazlasıyla telafi edeceğimizi umuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ANTED'in yeni başkanı "Nurhayat Altay" oldu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk turizmciler sezondan umutlu

Son olarak mesajınızı alabilir miyiz?

Pandemi sürecinde ve öncesinde Thomas Cook iflasıyla Türk turizminde en zor günleri geçiren bölgemiz Marmaris’ti. Şu an o günleri geride bırakmaya başladık. Eski günlerimize hızlı bir toparlanma ile çalışarak döneceğimize inanıyorum. Ve partnerlerimize de bu konu da güvenimiz tam. Herkese iyi bir sezon diliyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kruvaziyer turizmiyle rekora doğru koşuluyor
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,166TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER