We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Slide Deliveli: Marmaris turizmcisinin bu yıl yüzü gülecek

Deliveli: Marmaris turizmcisinin bu yıl yüzü gülecek

GETOB Başkanı Mustafa Deliveli, Marmaris, kötü günleri geride bırakmaya hazır. Sezonu Nevruz Bayramı ile açılan Marmaris’te turizmcilerin yüzü bu yıl gülecek.” dedi ve İngiltere ve alternatif pazarlarla sezonun iyi geçeceğini ifade etti.

Marmaris Bölgesi’nin 2022 sezonu hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Son iki yılı zorlu geçiren Marmaris, bu yıl eski güçlü günlerine geri dönüyor. Öncelikle İskandinav pazarı bölgemize eskisi gibi ilgi göstermeye başladığını görmekteyiz.  Sırbistan pazarından da Dalaman ve Marmaris bölgesinde tatil yapma istekleri olduğunu yaptığımız görüşmeler neticesinde söylemek mümkün.

İngiliz pazarı en önemli pazarınız bu pazar hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Bölgemize gelen turistlerin yüzde 55’ini İngiliz turistler oluşturmakta. Pandemi öncesi 2019 yılında bölgemizde 780 bin İngiliz turist ağırladık. Bu yıl bu pazardan Dalaman bölgesine 1.3 Milyon koltuk planlaması bulunmakta.

SEZON UZADI

Sezon ne zaman başlayacak?

Şu anda bölgemizde büyük oteller yavaş yavaş açılmaya başladı. İran’dan mart ayında Nevruz operasyonu gerçekleştirdik. 1 Nisan itibariyle birçok otel kapılarını hizmete açacaktır. Bu bölgemiz için sezonun uzaması anlamında önemli bir gelişmedir. Bu noktada erken tarihli uçuşların bölgemize yapılması ve gelecek yıl bu tarihin öne çekilmesi bizi son derece mutlu ediyor.

ORTA DOĞU’DAN CİDDİ TALEP VAR

Bizim açısından olumlu bir sezon olacak. Tabi ki Ukrayna ve Rusya’nın olumsuz etkisini biz de hissedeğiz. Ancak alternatif pazarlara yaptığımız yatırımların meyvesini alacağımız bir yıl olacak.  Özellikle Orta Doğu pazarından ciddi talepler var. Dalaman’a Direk uçuşların olması ve 2009 yılından sonra gelmeyen İsrail’de bu yıl devreye girdik. Bunlar eklenen yeni pazarlarla birlikte biz Marmaris olarak kaybımızı fazlasıyla telafi edeceğimizi umuyoruz.

Son olarak mesajınızı alabilir miyiz?

Pandemi sürecinde ve öncesinde Thomas Cook iflasıyla Türk turizminde en zor günleri geçiren bölgemiz Marmaris’ti. Şu an o günleri geride bırakmaya başladık. Eski günlerimize hızlı bir toparlanma ile çalışarak döneceğimize inanıyorum. Ve partnerlerimize de bu konu da güvenimiz tam. Herkese iyi bir sezon diliyorum.

Yorum Yaz