We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Slide En önemli değerimiz ekip arkadaşlarımız

En önemli değerimiz ekip arkadaşlarımız

Aydınbey Hotels İK Direktörü Ersoy Köroğlu ile grubun İK politikalarını, 2022 yılı sezonundaki ve sonrasındaki İK süreci hedeflerini dinledik. 2022 sezonunu eğitim yılı ilan ettik diyen Köroğlu, “Mesajımız ekip arkadaşlarımıza dokunabilmek.” dedi.

Bize şirketiniz Aydınbey Grup Hotels ve kendiniz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Kurucu Yönetim Kurulu Başkanımız Merhum Aydın ÜNLÜER, kardeşleri ile birlikte Konya’da başlamış olduğu ticari hayatına 1994 yılında farklı iştirakler vesilesi ile devam etmiştir.

1997 yılında Antalya/Alanya/Konaklı beldesinde bir otel arazisi satın alınarak turizm sektörüne adım atılmış ve 1999 yılında bu arsa üzerinde Aydınbey Relax Hotel hizmete açılmıştır. Bu tarihten itibaren istikrarlı bir büyüme ile yoluna devam eden Aydınbey Hotels 2018 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı devir alan Sayın Enes ÜNLÜER’in aynı vizyonda devam etmesi sonucu eski adı Clup ZİGANA olan Beldibi’ndeki tesisin şirketimiz bünyesine katmıştır. Bu yatırımların sonucunda Antalya bölgesinde 5, Konya Ramada ve Ramada Park olmak üzere toplam 7 otel ile sektörde faaliyetlerini sürdürmektedir.

1995 yılında turizm sektöründe çalışmaya başladım. 27 yıldır sektörde, 22 yıl süresince İK yönetim süreçlerinde görev aldım. 2019 yılında göreve geldiğim Aydınbey Hotel Grubu’na bağlı Antalya bölgesindeki 5 otelin İK Direktörü olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim.

Bize İK politikalarınızdan bahseder misiniz?

İK politikalarımızı tam ifade edebilmek adına göreve geldiğim 2019 sezonuna dönmem gerekiyor. Göreve başladığımda grubumuzun 25 yıllık köklü bir geçmişi, bir kurum kültürü ve kendine has politikaları zaten güçlü olarak mevcuttu. Grubumuzun ilk sıradaki en önemli değerini mesai arkadaşlarımız olarak belirledik, bu bir slogan değil, onların akıllarında ve yüreklerinde yer edecek ve kalacak hale gelinceye kadar İK politikamızı bu yönde sürdürmeyi planladık.

İlk yılımızı tamamladıktan sonra 2020 yılı ile birlikte dokunuşlarımızı başlatmak şirketimize değer katmak için tüm planlarımız hazırdı. Harika bir 2019 turizm sezonu geride kalmış 2020 bekleniyordu büyük umutlarla.

120 İEP çalışan adayımız, 80 stajyer adayımız, eğitim planlarımız, ücret iyileştirmelerimiz hepsi kilitlendi kaldı. Çünkü pandemi kapıyı çalmıştı. Tek düşündüğümüz şey mesai arkadaşlarımızın istihdamı idi. Yönetim kurulumuz bu yönde insiyatif alarak bir hamle yaptı ve maximum istihdam sağlandı. Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalanma hakkı olan tüm çalışanlarımız sisteme dahil edildi. İsteyen tüm mesai arkadaşlarımızın tazminatları tekrar geri dönmeleri şartı ile ödendi. Bu iki yılda kısa süreli de olsa açtığımız tesislerimizde     (2020 Temmuz –Ekim) (2021 Haziran-Ekim) bu mesai arkadaşlarımız bizimle çalışmaya devam ettiler.

2022 yılına geldiğimizde ise ekibimizin %90’ı ile devam etmekteyiz. Bu oranın takım olmayı başarmak üzere olduğumuzun bir göstergesi olduğunu düşünüyoruz. Politikamızı şu kelimeler ile özetlemek isterim mesai arkadaşlarımıza dokunabilmek.

Bundan sonraki projelerinizden bahseder misiniz?

Bilindiği üzere 2021 yılının Haziran ayında grubumuzun Genel Koordinatörü olarak Sayın Erdoğan TURAN göreve başladı. İlk tanışma toplantımızda hedeflerimizi şöyle belirledik. Önce ekip kuracağız eksik kadrolarımızı tamamlayarak, sonra ilk yıl içinde takım olmaya başlayacağız, daha sonra ise bir aile olacağız. Bu kolay değil, elbette 5 tesisi olan bir grupta ama niyetimiz iyi başarmak için çabalıyoruz.

Neler mi yaptık ,

İki proje okulumuz mevcut Merkez Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ünye Mesleki ve Anadolu Lisesi olmak üzere toplam 140 öğrencimize eğitim dönemleri sürecinde (Kasım-Nisan) her ya toplamda 115.000 TL burs veriyoruz. Bu öğrencilerimiz eğitim süreçleri boyunca (3 yıl) ve mezun olduktan sonra bizim ile yola devam edecekler. 140 kişilik öncü birlik hazır kıta bu projenin devamlılık ve istikrar sağlaması için gerekenler yapılarak bu okullardan grubumuza yöneticiler kazandırmak en öncelikli hedefimiz.

  • 2022 yılını eğitim sezonu olarak tanımladık , Emir HEPOĞLU Motivasyon Atölyesi ile uzun soluklu bir süreç başlattık ve devam ediyoruz, Momentum BT Arzu GÖZEL tarafından Performans değerlendirme süreçleri ve Etkili Sunum Beceriler Eğitimlerimizi.

Bu Eğitimlerimizin sürekliliğini devam ettireceğiz.

  • 2022 yılının Ocak ayından geçerli olmak üzere Asgari ücret ve enflasyon değerlendirmesi yapılarak mesai arkadaşlarımızın ücretleri güncellendi, yine Nisan 2022 ayından geçerli olmak üzere ikinci bir ücret artışı ile Koordinatörümüz Sayın Erdoğan Bey ve Yönetim Kurulu Başkanımız Enes Bey gerekeni yaparak mesai arkadaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesine gereken destek verilmiştir.

Savaşların ve salgınların vb krizlerin olmadığı güzel sezonlarda aydınlık yarınlarda buluşmak üzere sevgi ile kalın..

Yorum Yaz