We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler GIYAS ŞAHİN: “ TÜRK TURİZMİNE YENİ BAKIŞ AÇISI GETİRİLMELİ”

GIYAS ŞAHİN: “ TÜRK TURİZMİNE YENİ BAKIŞ AÇISI GETİRİLMELİ”

Bellis Deluxe Hotel Koordinatörü Gıyas Şahin ile Türk turizminin 2016 yılını konuştuk. Şahin; hem Bellis Deluxe Hotel, hem de turizm hakkında açıklamalarda bulundu.

GM DERGİ – ÖZEL HABER

gıyas şahin

Yatırımcılar bu zor dönemde nasıl ayakta kalacak?

Bu dönemde önümüzü göremediğimiz için bütçe hazırlamakta zorluk çekiyoruz. Bütçelerimizi üç ayda bir yenilemek konusunda karar aldık. Herkes bu ortamda tedirgin ve bekleyişini sürdürüyor. Şuan herkes fiyatlarını indirmeye başladı. Örneğin, bazı oteller 17 yaşındaki çocuklardan para almayacağını söylüyorlar. Bunlar bir satış argümanı olabilir. Bu gibi durumlara anlam vermekte güçlük çekiyorum. Umarım, ileri ki tarihlerde bu kararlarına pişman olmazlar. Çünkü bu düşen fiyatları artırmak önümüzdeki zamanlarda daha zor olacak.

Bu dönemde Türk turizminin neye ihtiyacı var?

Özellikle güvenlik konusunda bütün herkese görev düşüyor. Rakiplerimiz yaşanan olayları kendilerinin faydasına kullanıyorlar. Misafirin tercihinde şuan fiyat ve hizmet ikinci planda kalmış durumda. Misafir ilk başta güvenli bir tatil yapmak istiyor. Türk turizmine Türkiye’nin yeni bir bakış açısı getirmesi şart. Artık söylemlerimize bile dikkat etmeli, olumsuz konuşmalar yapmamalıyız.

 

Yorum Yaz