23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Orta Doğu zenginleri nasıl bir tatil istiyor?

Orta Doğu zenginleri nasıl bir tatil istiyor?

World Of Luxury Travel Genel Müdürü Heysem Maslamani ile üst segment Orta doğu misafir profilini değerlendirdik. Lüks segment olarak belirtilen Orta Doğu turist profilinin nerede, nasıl tatil yaptıklarını ve hangi kelimeleri duymak istemediklerini Maslamani’den dinledik.

Son Orta Doğu lüks segmentinde hizmet veren firma Heysem bünyesinde yer alıyor. Bize şirket ve pazar hakkında bilgiler verir misiniz?

Biz şirket olarak 6 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Luxury segment olarak kişiye özel hizmet veriyoruz. Bizim birinci pazarımız Suudi Arabistan pazarıydı. Bu pazar kapandıktan sonra Katar, Ürdün ve Kuveyt var. Lübnan’da iki farklı segment var. Biri çok yüksek diğeri ise, çok düşük bütçeliler. Yüksek bütçeli misafirlerde özellikle daha özel paketler istiyorlar. Bu segment herkesin gittiği 5 yıldız otellere gitmek istemiyor. Suudi Arabistan’ın lüks segmentinde açılmasıyla operasyonlarımız hızlı bir şekilde yükselecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Topaloğlu: Kemer'e talep yüksek

ALIŞVERİŞ ASİSTANLARIMIZ VAR

Sadece alışveriş için ülkemize gelen misafirlerimiz var. Son dönemlerde bu kitle için Türkiye kurdan dolayı şu an çok cazip hale geldi. Bize ulaşan ve isteklere alışveriş asistanı atayabiliyoruz. İstediği ürünü ve markayı nerede ve nasıl bulacağına kadar tüm detaylarıyla bu misafirlerimizin ihtiyaçlarına uygun hizmet sunuyoruz. Hizmetlerimiz sadece İstanbul dışında, Antalya ve Bodrum’da da var.

Misafiri nasıl memnun ediyorsunuz?

Konaklama sektöründeki tüm otellerimiz bu konuda çok başarılı hizmet sunuyor. Ancak bu profilin en sevmediği kelimeler “yok ve hayır” bu iki kelimeyi kullanmadığınız sürece bu segmentten şikayet alamazsınız.

TÜRKİYE GELEN MİSAFİR KİTLESİ DEĞİŞİYOR

Artık eski misafirlerimizin çocukları Türkiye’ye tatile geliyor. Ve bu genç kesim Avrupa’da da daha önce tatil yapmış kitleden oluşuyor. Ve farklı hizmeti de görüyor. Artık hizmet otel odasından ibaret değil. Gelenler nerede yemek yiyeceklerini de biliyorlar, nereden alışveriş yapacaklarını da. Bu yüzden biz onlara sadece yol gösteriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rus muhabirden Türkiye'de tatil değerlendirmesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mayıs tatili tur satışlarında Rusya ile Türkiye başa baş

LUXURY SEGMENTİN BEKLENTİSİ KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ HİZMET

Bodrum’da çok kaliteli ürünler yer alıyor. İstedikleri tüm markalar Bodrum’da mevcut. Her otel ayrı bir lüks özelliğe sahip. Ve Orta Doğu araştırıyor ve hangi otelde kalacağını bize söylüyor. Bodrum’un bu konuda ayrıştığı bir özellikte kişiye özel hizmeti daha iyi sağlayabilmesi.  Antalya’da oda sayıları yüksek ve misafir kendini Bodrum’da olduğu gibi özel hissedemiyor.

ORTA DOĞU MARMARİS’TE EĞLENİYOR

Bodrum ailelerin tercihi olurken Marmaris bölgesinde tatil yapan bir üst segment gençlerden oluşuyor onlarda Marmaris’te eğlenmeye geliyorlar. Çeşme konusunda da fikirlerimiz var. Lokal turisti ağırlayan Çeşme’nin yabancı turisti ağırlayabilmesi için biraz daha fazla restoran ve yabancıya hizmet sunabileceği farklılıklar oluşturması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tatilsepeti'nden eşsiz bir seçenek 'Gemi seyahati'
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER